Wpis z mikrobloga

Kisnę trochę z ludzi na grupie budowlanej 'Nowoczesna stodoła'.
Każdy stawia modny, wielki budynek z wysokimi antresolami i przeszkleniami na cała ścianę (jednocześnie kłócąc się co można nazwać 'stodołą') i w kółko posty:

- 90 tys za okna? Powariowali?
- Jak ogrzewacie salony z wysokimi sufitami co by ciepło szybko nie uciekało?
- Jak umyć okna? Chyba nie z drabiny?
- Czym zasłonić przeszklenia bo w lecie jest piekarnik?
- Też macie wielki pogłos w salonie?

I tak w kółko... Świadome wybory :)

#heheszki #budujzwykopem #remontujzwykopem #budowadomu #bekazpodludzi
ATAT-2 - Kisnę trochę z ludzi na grupie budowlanej 'Nowoczesna stodoła'. 
Każdy staw...

źródło: comment_16346260923D4jSKRlu8QPJhJlfLiklh.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@ATAT-2: aj tam, gadanie, jak ze wszystkim trzeba myśleć, a ograniczanie się do JAK NAJTANIEJ nie jest rozwiązaniem jeżeli buduje się dla siebie, a nie dla obcego. Dom stodoła, sufit mam na ponad 5m w salonie, jadalni, kuchni, pogłos był tylko przed wstawieniem mebli, dom parterowy więc bez antresoli (ogólnie piętra i schody to zło). Okna na całej elewacji faktycznie okazały się zbyt drogie i niepraktyczne (uświadomieni przez architekta), ale
  • Odpowiedz
@ATAT-2: aj tam, gadanie, jak ze wszystkim trzeba myśleć, a ograniczanie się do JAK NAJTANIEJ nie jest rozwiązaniem jeżeli buduje się dla siebie, a nie dla obcego. Dom stodoła, sufit mam na ponad 5m w salonie, jadalni, kuchni, pogłos był tylko przed wstawieniem mebli, dom parterowy więc bez antresoli (ogólnie piętra i schody to zło). Okna na całej elewacji faktycznie okazały się zbyt drogie i niepraktyczne (uświadomieni przez architekta), ale
  • Odpowiedz
@zexan: co konkretnie Cię interesuje? Kolor w salonie i łazience, czy bardziej sprawy związane z samym projektem i materiałami?
W skrócie mogę napisać, że wybrałem prosty projekt domu z użytkowym poddaszem i garażem jednostanowiskowych (teraz moda na wielkie graciarnie, tzn. garaże dwustanowiskowe :-) bez wysokich sufitów, bez antresoli, bez skomplikowanego dachu. W pierwszej kolejności zmniejszyłem okna (pierwotnie wszystkie były takie do podłogi). Nie zgodziłem się na HST w salonie. Wybrałem
  • Odpowiedz
@inko-gnito

garażem jednostanowiskowych (teraz moda na wielkie graciarnie, tzn. garaże dwustanowiskowe :-)


Pozbawiłeś się miejsca do popijania z kumplami( ͡º ͜ʖ͡º) kilku kumpli się pobudowało. I Ci co zrobili dwustanowiskowe korzystają z części garażu do sprowadzania kolegów( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@wujo17 z kwestii ogrzewania w wysokich pomieszczeniach to czytałem że wentylatory sufitowe (te co czesto widać w starych amerykańskich filmach) robią robotę. Latem oczywiście chłodzą (wymuszają cyrkulację powietrza) a zimna zbijają ciepłe powietrze na dół, przez co nie gromadzi się pod sufitem. To tak w ramach ciekawostek.
  • Odpowiedz
@kaspah: U mnie podkogowka w salonie, dosc gęsto. Fakt, u gory cieplej (wiem bo mam antresole) ale nie ma tak ze na dole zimno. Koszt ogrzewania troche wiekszy pewnie, ale jak pisałem wyzej dla mnie to nie problem. Nie widze potrzeby montowania wentylatorow, z resztą mam tez rekuperacje ktora tez troche miesza powietrze.
  • Odpowiedz