Wpis z mikrobloga

@Ushguli: Cena adekwatna do jakości - same duże biznesy niewysoko marżowe bez dalszych szans na rozwój + duża ekspozycja na surowce (które tak jak u nas mają spaczone wyniki jeśli chodzi o aktualną cenę do zysku), więc jak w przyszłości sytuacja się unormuje to dostaną po dupie. Nie mówię, że to będzie wieczna tendencja spadkowa, ale zanim to odbije i wróci do łask, to nasdaq pewnie zrobi w tym czasie 50%
  • Odpowiedz
@Ushguli: myślę, że masz rację Turcja to super opcja na shorty ( ) tamtejszy rynek nie wyszedł jeszcze z covida a sytuacja na świecie z dnia na dzień się pogarsza ale może akurat na ryzyku wyjść. Sam bym się skłonił na ich obligację skarbowe 6 miesięczne ale więcej kombinowania z takim zabiegiem niż wolnego kapitału i cały misterny plan w pisdu xd
  • Odpowiedz
@PISowski_inwestor: Rolls Royce ma ujemne przepływy z działalności operacyjnej 3 kwartały pod rząd, a niskie pe wyszło mu tylko z dodruku akcji. Firma ma ujemny free cash flow i shareholder equity więc jak coś pójdzie nie tak to bondholders wyczyszczą ją do zera, a pisowski inwestor pójdzie z torbami, bo już nic dla niego nie zostanie o ile rząd nie zrobi bailoutu.
  • Odpowiedz
@positive_mental_attitude: hmmm no jeśli chodzi o cash flow to już z tym wszli na prostą, nie wiem czy będzie to wpisane w ten raport z końca roku czy półroczny z 2022 ale to już nie jest problem, zgarneli 2bln za swoja firmę córkę, znalazł się już kupiec więc nie ma co się nad tym rozwodzić kasa jest
ostatnie 3 kwartały wyszli na plus jeśli chodzi o kasę z działalności
a jeśli
  • Odpowiedz
@positive_mental_attitude: o bat sam myślałem przyznam i w sumie mam ich cały czas na oku, nawet są chyba w dobrym miejscu żeby wskoczyć nawet jutro ale raczej się to nie stanie już mam kapitał których ciałem rozlokowany teraz tylko dobieram jak bedzie okazja, jak dla mnie rr ma dobry segment w którym się obraca, troszkę mi szkoda że nie ma dywidendy ale cóż poczekam sobie grzecznie jeszcze rok/półtora myślę że źle
  • Odpowiedz