Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś fenomen Wrocławia? Ci co tak zawsze go zachwalają chyba nigdy w Poznaniu czy Warszawie nie byli. Za każdym razem jak tam jestem tylko utwierdzam się w przekonaniu że nie ma lepszego miasta do życia niż właśnie Warszawa.

#wroclaw #gorzkiezale
  • 42
  • Odpowiedz
@wuut: mi się Wrocław podobał z racji wysepek i takich tam, miasto w samo w sobie jak każde inne ot jakiś rynek, jakaś galeria handlowa, bloki, kamienice no i ludzie, nic co byłoby unikatowe na skale światową czy w Polsce
  • Odpowiedz
  • 7
@szymekgoose: @Murasame: ale gdzie ten klimat? Rynek w porządku, kłócić się nie będę ale wystarczy wyjechać poza obręb rynku, wysepek i wszystko zaczyna się sypać, wszędzie tylko wielka płyta, kamienice remontowane ostatni raz za Niemca, okropne drogi. Taki Szczecin tyle tylko że z prawdziwym starym miastem.
  • Odpowiedz
@wuut: Mieszkałem w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie, w Warszawie tylko bywam. I zdecydowanie uważam Wrocław za najlepsze miasto do życia w Polsce, a Poznania i Warszawy bym nie wymienił w pierwszej trójce. Może masz inne potrzeby od życia. Stolicę jeszcze rozumiem, bo się dzieje, ale Poznań? Ani to ładne, ani się nie dzieje dużo. Ot zwykłe porządne miasto, z ciekawą kulturą studencką.
  • Odpowiedz
@HuierP10: poznań to ludzie przedsiębiorczy, gdzie od małego uczą handlu pyrami. Wrocław to tygiel: studenci, cyganie, Ukraińcy, młodzi przedsiębiorczy. No i w Poznaniu za dworzec robi chlebak, a we Wrocławiu to jednak piękny neogotyk. Także ten xd
  • Odpowiedz
  • 3
@TenTypZez: Nie wiem, we Wrocławiu brakuje mi odremontowanych kamienic, sensownych dróg, wysokościowców i ogólnie ładnych miejsc. W Warszawie mieszkam od dwóch lat i dalej mogę dzień w dzień chodzić po śródmieściu i zachwycać się wiecznie tym samym. We Wrocławiu mam wrażenie że po jednym razie nie mam ochoty przychodzić w to samo miejsce ponownie. W Szczecinie spędziłem 26 lat i praktycznie nie widzę różnic między właśnie Wrocławiem a Szczecinem.
  • Odpowiedz
  • 1
@jariosalieri: Przypomnij mi procent mieszkańców Wrocławia to Ukraińcy? I czemu na rynku we Wrocławiu za każdym razem zaczepią Cię cyganie z kwiatami?
  • Odpowiedz
Nie wiem, we Wrocławiu brakuje mi odremontowanych kamienic


@wuut: Ale gdzie? Remontuje się, jak wszedzie. Same stare miasto jest wyjątkowo zadbane, a poza nim to już tak jak wszędzie. Nie jest ten stan gorszy niż w innych miastach w Polsce.

wysokościowców


A to akurat się chwali. Wysokościowce nie są koniecznie korzystne urbanistycznie i w wielu miejscach się od tego odchodzi.

ogólnie ładnych miejsc


@wuut: A to już może ci nikt
  • Odpowiedz
Tak jak Wrocław przy Warszawie to dziura.


@wuut: Warszawa ze swoimi drapaczami to jeszcze rozumiem, bo kwestia gustu ale stawiać wyżej Poznań od Wrocławia to trzeba mieć chyba #!$%@? w oczach i zero wymagań od miejskiego życia xDD
  • Odpowiedz