Wpis z mikrobloga

#programowanie #java Mirki, najlepiej zacząć od tutoriali z YT, czy Thinking in java, albo javastart.pl, jeśli zaczynam naukę Javy od zera i chcę jak najszybciej przejść do kodzenia prostych gier pod Androida? Dodam, że mam podstawy w C++, więc kompletnie od podstaw nie muszę mieć wszystkiego podane. A może wogóle inny język do gier na Androida?
  • 19
@Ricz: Osobiście polecam książkę. Kursy to na pewno szybsza droga do nauki, ale dla mnie gorsza. Po kursie będziesz wiedział jak zrobić niektóre rzeczy, ale bardzo często nie będziesz wiedział dlaczego to się robi tak, a nie inaczej co może być problemem jeśli miałbyś robić coś bardziej rozbudowanego. Jeśli miałbyś uczyć się z Thinking in Java to licz się z tym, że żeby ją przerobić dokładnie trzeba poświęcić z 200-250h i
via Android
  • 0
@Dyzajash: A Unity jest też na Jave? Miałem właśnie pytać, bo czytałem gdzieś na wykopie, że ktoś z czystej Javy przeżucił cały kod do Unity i tam pisał aplikację dalej. Rozumiem, że Unity to silnik graficzny, jak Allegro w C++ na przykład, tak?
Jeśli miałbyś uczyć się z Thinking in Java to licz się z tym, że żeby ją przerobić dokładnie trzeba poświęcić z 200-250h


@hilemz: Skąd to wziąłeś? Te liczby. Z doświadczenia, "z na oko"? Z ciekawości pytam :)