Wpis z mikrobloga

@ZastepcaPomocnika

Pare nadgodzin zrobisz i spokojnie 5k jestes w stanie wyrobic, 3 masz podstawy.


Uwielbiam takie liczenie poprzedzone "spokojnie zarobisz" xD 5k może i zarobisz w Amazonie, raz w roku jak się zbiegną że sobą wszystkie premie, dodatki świąteczne, mocne i inne gówna i do tego jak zrobisz "parę" nadgodzin, czyli tak przynajmniej ze 40.

Rozmawianie w tym kraju (w innych może też, ale tego nie wiem) o pieniądzach, jak ktoś ci
  • Odpowiedz
no to zgłoś się do inwestora jakiegoś, przedstaw mu plan i jedziecie z koksem, skoro to taka żyła złota, na pewno ktoś się zgodzi.

A tak naprawdę to 80% tych biznesów, gdzie "zmawiają się żeby nie płacić powyżej minimalnej" leci na granicy pomiędzy zyskiem a bankructwem, pozostałe 20% wykorzystuje monopol i na przykład ograniczenia prawne w dostępie do zawodu.


@tomtom666: na zachodzie w tych samych branzach gdzie produkują te same produkty
  • Odpowiedz
Robiłem za biurkiem i mi się nie podobało, nie widzę powodów by elitaryzować pracę biurową. Zawsze gnije z tego wzajemnego szczucia się "fizycznych i umysłowych" jakby jedni od drugich jakoś znacznie się różnili, obie grupy poświęcają życia na napychanie kieszeni tym ponad nimi. Dobrze płatne prace to mały % wszystkich prac ¯_(ツ)_/¯


@Rick_Sanchez: Sporo nad tym myślałam i widzę dużo powodów do elitaryzowania pracy biurowej, pomimo tego, że jej ogromnym minusem
  • Odpowiedz
@woligater123: Bo to nie jest tak, że się nie da, tylko się nie chce. Tu gdzie robię jest np linia robiąca produkt X, linię obsługuje 5 osób na minimalnej, wydajność to koło 3 tys sztuk/h. Koszt pracodawcy za te 5 osób to coś koło 110 zł/h. 110zł/3000 to 0,035 zł. To śmieszny pieniądz patrząc na finalną cenę produktu (3,5zł), ludzka praca jest pewnie najniższym kosztem w tym biznesie.
  • Odpowiedz
@unfolding: @BojowyKucyk

Ale argumenty, #!$%@? Cie to obchodzi, spytaj rodziców ile zarabiają i powiedz im w jaka kategorię wpadaja :)

Swiat jest tak skonstruowany (i uwaga, reality check - zawsze byl), ze za podstawowe prace, placi się podstawowe pieniądze - podstawowe czyli takie, zeby moc utrzymac siebie i rodzinę (tzn dac im jesc, ubrac i wykształcic - mocno upraszczajac) - a jak chcesz jesc w restauracjach (nie mylic z Makiem), jezdzic
  • Odpowiedz
@NDSS: bo mamy takie czasy ze cala masa ludzi #!$%@? za 2-3k i sie ejszcze cieszy a naprawde zeby zarabiac wiecej wystarczy sie rozejrzec i pochodzic na pare rozmow
  • Odpowiedz
@Pantegram: Zależy jaką pracę fizyczną masz na myśli, jeśli ktoś przerzuca worki z cementem to tak, będzie miał problemy z podniesieniem stawki, ale jest cała masa zawodów typu jacyś operatorzy maszyn, spawacze, tokarze, wszelkiej maści budowlańcy, hydraulicy, elektrycy etc, wiesz o co chodzi, gdzie jak ktoś ma łeb na karku to to mityczne 15k nie jest jakimś ludowym podaniem, ale wiadomo, to procentowo mała grupa. Będąc średniakiem tą średnią krajową się
  • Odpowiedz
szelkiej maści budowlańcy, hydraulicy, elektrycy etc, wiesz o co chodzi, gdzie jak ktoś ma łeb na karku to to mityczne 15k nie jest jakimś ludowym podaniem,


@Rick_Sanchez: No i według Ciebie taki tokarz, elektryk czy glazurnik to ma równie lekką i bezpieczną pracę, co pracownik umysłowy/biurowy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No właśnie o to chodzi, że nie, a pieniądze w życiu to nie wszystko - zwłaszcza, jak
  • Odpowiedz
Chyba sie zatrzymałeś w bance bo nikt poważny nie pracuje za minimalna bez kasy pod stołem a 4K to gowno


@megszy: Fajnie, ze mediana to ~2900. Serio żyjesz w bańce. Większość kraju nawet tych 2900 z mediany nie widzi. Polska to nie tylko miasta wojewódzkie, a i tu w niektórych zawodach 2800 to max ;)
  • Odpowiedz
wynajmuje z niebieskim mieszkanie w mieście wojewódzkim, w sumie płacimy 1100+media i dajemy radę ;)


@ririsu12: gdzie tak tanio albo jak stare to mieszkanie? xD bo u mnie w powiatowych mieszkania są po 1100 :) w wojewódzkim za mieszkanie w normalnym standardzie i zadupiu, ale w granicy miasta place 2200 calosci... :) i to było najtaniej co znalazłem i nie straszyło wyglądem późnego PRL
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unfolding: Bo #!$%@? głupoty i nie potrafisz sie odniesc do argumentów albo pytań innych - wiec to ja spytam - po co w ogole stukasz w ta klawiature?

@BornInSmokes: #!$%@? się w łeb, pacanie. Wyciąganie argumentu socjalizmu w dyskusji o Polakach-robakach, którzy liżą komuś dupsko za 450 euro jest co najmniej niedorzeczne. Jak dorośniesz i zaczniesz zarabiać pieniądze, to może zrozumiesz, że jeśli sam siebie nie szanujesz, to nikt nigdy
  • Odpowiedz
@geronimo80: bo tak sobie uroiłeś? xD

Co sobie uroiłem. Zarobki mają być takie żeby człowiek żył normalnie a nie wegetował. W czym ty masz problem?

Pracownik ma zarabiac tyle ile wynosi pensja tam gdzie go przyjmą i podpisze umowę.


W dobrze prosperującym kraju kapitalistycznym (w sumie w większości kraje rozwinięte) pracownik bez kwalifikacji robiący jakieś prace fizyczne żyje normalnie a tutaj sie #!$%@? wegetuje. Więc tak, ci ludzie mają prawo narzekać,
  • Odpowiedz
@unfolding: xD jakie kompleksy od Ciebie biją, to az w oczy razi.

Przeliczasz złotówki na euro, tak jakby mialo to sens, pewnie dlatego, ze jakims #!$%@? fartem zostałes w polsce B menadzerem lokalnej biedronki i dlatego próbujesz podbudować sobie ego, smieciu.

I o ile nie masz min 15tys brutto tutaj, to z perspektywy niemca osoba która zarabia tutaj 450 euro jak i Ty, lizecie im rowa, bo srednia pensja w Niemczech
  • Odpowiedz