Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Czy sprzedawanie auta własnej siostrze to dobry pomysł? Chce zrobić to po taniości, jeszcze na serwis jej zajadę. Ale cykam się, że ona świeżo po prawku je zajedzie i będzie na mnie. Przykładowo będzie próbowała rozpędzić się pod górkę na 3 biegu (tak jej na kursie kazał instruktor, bo eko jazda w benzynie na 1600obr) i zajedzie silnik, a potem powie, że ją na minę wbiłem.

Jak powiedziałem co jest do roboty to kręci nosem, że musi kasę wydać i wyjdzie łącznie 6k (ja chce 3k, a za serwis wyjdzie drugie tyle), bo ona na osiedlu ma takie same auto, nawet ten sam rocznik za 7k i właściciel mówi, że wszystko super i tylko lać i jeździć (silnik diesel, kombi, 2004 rok, 180k przebiegu xD)

Z drugiej strony ja sam chce auto sprzedać. I wg mnie lepiej, by auto i pieniądze zostały w rodzinie. I lepiej niech kupi ode mnie i naprawi to co trzeba i ma sprawdzone, niż obcemu dać zarobić i potem nie wiadomo co wyjdzie.

Co byście zrobili na moim miejscu?

#pytanie #rodzina #auto #auta #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 25
@wez_idz_sobie: Jak jej nie sprzedasz i tamten się #!$%@? będzie na ciebie, że jej nie sprzedałeś lepszego i źle doradziłeś.

Jak się tamten nie #!$%@? będzie, że chciałeś na niej zarobić.

Jak jej sprzedasz swój i się #!$%@?, będzie na ciebie i że mogła kupić tamten a ty jej źle doradziłeś i jeszcze na tym zarobiłeś.

Jak jej sprzedasz swój i się nie #!$%@?, to powie że kazałeś jej za dużo
@odidouo1: W tym roku oddałem bratu (dopiero co odebrał prawko) mercedesa w124 1991 rok. Generalnie Zadbane i prawie wszystko robione na bieżąco. No ale jak to w takim starym aucie coś może się #!$%@?ć w każdej chwili. Szybko pojawiły się nowe rzeczy do zrobienia. Brat na szczęscie ogarnięty i wyrozumiały, troche zrobi sam, troche odłozy z kieszonkowych na mechanika, troche mu się dopomoże i jakoś leci. Moim zdaniem to wszystko zależy
@wez_idz_sobie: raz sprzedalem w auto rodzinie i pozniej okazalem sie oxzywiscie najgorszy, bo mechanik naciagnal osobe ktora kupila ode mnie auto za 1,5k na naprawy kilkukrotnie przewyzszajace wartosc auta XD
Sprzedaj lepiej mi, kupuje graty i jie marudze sprzedajacym o ile sa fair.