Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie taką bombille https://www.matemundo.pl/product-zul-8049-Bombilla-Bomba-z-kamieniem-zielona.html
Wiele osób mi tu ją polecało. Ale nie wiem czy robię coś źle ale lecą mi te okruchy yerby przez to. I nie pije nawet jakiejś pylastej yerby tylko Pipore. No tragedia. Jak podniosę wyżej i spijam od góry to jako tako ale jak luźno leży to mam wióry w pysku i tak mnie to irytuje, ze dwa razy prawie rzygłem bo mi do gardła to wpadło xD A co będzie przy bardziej pylastych yerbach?
A sama bombilla to też jakościowo tragedia. Niby z nierdzewki miała być ale to nie jest jest nierdzewka, tylko jakaś poniklowana stal, lekka jak nie wiem. Mam z nierdzewki np. mlecznik czy miarki barmańskie to całkiem inna liga, ciężkie, sztywne, inna faktura/kolor.
Nie wiem, poleci ktoś coś sensownego aby dobrze filtrowało? Najlepiej rozkręcane żeby łatwiej czyścić. I tak i tak muszę kupić bo chce do pracy zabrać. Chyba, że jakiś zaparzacz? hmm?
#yerbamate #yerba
  • 20
@kidi1: Dobra tam 24zł to żadne pieniądze, będzie zapasowa lub do yerby która nie ma takich okruchów. Poleć coś co dobrze filtruje i jest dobrej jakości xD
@Vadzior: Z bombilami jest tak, że jak ma za duże otwory to przepuszcza fusy, a jak za małe to się zapycha i się nie napijesz. Zawsze się coś przedostaje, więc jak masz odruch wymiotny bo kawałek liścia połknąłeś to nie pij tego.
french pressem


@mxhugo: Nie o to mi chodziło xD Widziałem kiedyś gdzieś takie haczyki z kulką na końcu, do środka się sypie herbatę, a haczykiem wieszasz na boku kubka. Tylko to było do zwykłej herbaty i miało duże otwory.
@mxhugo: No działać będzie normalnie pewnie. Chodzi o to czy są takie specjalne do yerby z drobnymi dziurkami, a najlepiej siateczkowe takie. I raczej nie chce plastikowego czy gumowego takiego zaparzacza w kształcie nutki z aliexpress w kolorze czerwonym xD a takie widziałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vadzior: ziom, mam 3 takie i kupiłem bo mnóstwo osób na tagu polecało. Nie wiem dlaczego Ci muł zbiera, u mnie jest wszystko git. Najlepsza bombilla jaką miałem. I nie daj sobie wmówić ekspertowi z paru komentarzy wyżej, że niby zapłaciłeś za kamień, bo to śmiech na sali.
@bartol_wwa: Ok, Ty nawet to polecałeś. Ogólnie jest spoko, ale chyba wrażliwy jestem na te grudki, później tym pluje. No a jak chciałem łyknąć to mnie ukuło w gardło. Dlatego myślałem nad kolejna bombilką. Możę ktoś coś ma co dobrze filtruje ale nie nie zapycha ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tak przy okazji - rozkręca się ją jakoś? Do dostałem taki czyścik do niej ale nie idzie tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: ta główka się odkręca.
Miałem ze 2-3 ze sprężynką, niby super filtracja, a gówno się zapychalo przy byle średnio pylastej yerbie. Możesz szukać "tej jedynej", ale nie gwarantuję rewelacji :p
@bartol_wwa: Najlepiej to bym chciał żeby z cieniutkiej siatki była zrobiona xD wtedy by było super. Ja teraz nawet pylastej nie pije, pipore to pomielone liście ale trafiają się malutkie fragmenty i to mi wpada do pyska i drażni xD Może kwestia przyzwyczajenia. Pije yerbe od wczoraj xD
Główka w sensie ten filtr co się trzyma w yerbie?
@Vadzior: Rurka, którą kupiłeś jest ze stali nierdzewnej, przy czym stal nierdzewna ma różne stopy, stąd różnice między wagą i jakością różnych produktów. Z zaparzaczami jest ten problem, że w większości przypadków mało suszu do niego wchodzi. Poleciłbym dwa rozwiązania...

1. Ta rurka nie jest aż tak tragiczna, żeby leciało dużo fusów przy tradycyjnym parzeniu, dlatego spróbuj zaparzyć yerbę zgodnie z tradycją ;) https://dobreziele.pl/poczytaj-o-yerba-mate/przygotowanie-naparu

- gdy nasypiesz 2/3 naczynia i zrobisz
@DobreZielePL: O i super, te Bomba Simple wygląda fajnie.
2/3 matero yerby nie chce zasypywać bo mnie to zmiecie z planszy. Kawy i energetyków pić nie mogę bo mam trzęsiawki. Wczoraj zrobiłem yerbę z 3-4 łyżeczek i mocno mnie pobudziło i tak. Może to kwestia przyzwyczajenia, nie wiem, nie pijam kawy ani energoli. A może jestem nadwrażliwy na kofeinę.
@Vadzior: Każdy organizm reaguje inaczej ;) Ja też raczej staram się ograniczać kofeinę, dlatego piję zazwyczaj z naczynek 100-150 ml żeby móc kopczykować.

Wiadomo, że jak wystarcza Ci taka porcja to jak najbardziej trzeba tak pić ;) Tylko przy takiej ilości suszu w stosunku do wody, będziesz musiał w jakimś stopniu przyzwyczaić się do odrobiny pyłu :P
wsypujesz yerbe, czekasz aż się zaparzy, dociskasz tłok, przelewasz do kubka. Faktycznie dużo #!$%@?


@lysyvincent: Wsypuje , zalewam , pije. Pomijając te dwa kroki mam czas na siedzenie na portalu ze śmiesznymi obrazkami + jeden gadżet mniej. Zawsze jakaś delikatna ilość się przedostanie np przy końcówce.