Wpis z mikrobloga

Wiecie jaka jest najgorsza i najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa w polsce? Wszelkiej maści budowlańcy.

Robię teraz remont mieszkania (łazienka, kuchnia, zmiana grzjników, malowanie - pierwszy remont w moim życiu) i obsługa klienta przez tak zwane firmy budowlane to jest jakiś dramat i żart. Już pierwszy etap czyli szukanie ekipy mnie wykończył. Dzwoniłem tylko do dobrych firm czyli jakiś z poleceń znajomych albo z ocenami 4.5+ z google i co? Albo się nie da dodzwonić albo dzwoń pan później bo teraz jestem zajęty. Oczywiście zero odpowiedzi na maile i smsy no bo po co. Chamskie odpowiedzi i rozłączanie telefonu. Jak już w końcu udało się pogadać to się okazywało że: robimy tylko stany deweloperskie, a bo to nie nasz rejon, a termin to za 2 lata, albo nie jesteśmy zainteresowani współpracą itp.

Po miesiącu udało się znaleźć firmę która podejmie się tego mega skomplikowanego wyzwania - termin uwaga 6 miesięcy! gość przyszedł i powiedział że ok no dobra da się z tym coś zrobić. Pytam o wycenę - mówi mi że no panie to muszę pomyśleć, czekałem na wycenę 3 kolejne miesiące... Nosz #!$%@?. W końcu wycena przyszła po setkach telefonów, smsow i maiuli, była w miarę ok ale mówi że ma obsuwy na innych budowach i może wejść dopiero w październiku. Pytam kiedy podpisanie umowy i od razu zdziwienie że ja jakąś umowę chcę i już obrażony xD Powiedział że w takim razie doliczamy 23% do wyceny. Zgodziłem się bo już czekam na ten remont od roku a nie chcę robić bez umowy.

13 dni temu dałem im klucz i przeprowadziłem się do tymczasowego mieszkania. Kilka razy byłem na remoncie i #!$%@? tam się działo, wykuli w sumie tylko dziury w ścianie pod prysznic. Pytam szefa dlaczego nic się nie dzieje a ten do mnie że będzie ze mną szczery - dostali kontrakt od dewelopera, jak mi się nie podoba to mogę sobie szukać innej ekipy bo im to "trochę" zajmie.

Serio sam bym sobie ten remont zrobił ale nie po to pracuję jako #programista15k żeby #!$%@?ć w tynki i kłaść jakieś rury w ścianach...

#budownictwo #remont #remontujzwykopem #budowlanka #nieruchomosci
  • 16
@Scaab no a co z umowa? Jakies kary tam sa zawarte?

Ja szukam fachowca do wyremontowania sufitu w łazience, nawet juz kilku znalazłem, ale jak mowie ze potrzebuje fv do ubezpieczalni i ze niech dolicza 23% to zodyn nie chce ¯_(ツ)_/¯
@Scaab: Gro lansowania w necie firm jest od czapy, przecież informatykowi nie trzeba tłumaczyć jak łatwo opinie można dodawać. Nie ma realnego powiązania pomiędzy wieloma opiniami, a konkretnymi umiejętnościami, wartością i jakością usług. Znalezienie dobrego wykonawcy usługi, czy towaru jest niełatwe w każdym zwodzie i w programowaniu zakładam, że będzie podobnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: Jak uważasz, że to jakieś tylko rury to zawsze, możesz nosić wodę w wiaderkach z rzeki albo jeziora a kąpać się w misce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
robimy tylko stany deweloperskie, a bo to nie nasz rejon, a termin to za 2 lata, albo nie jesteśmy zainteresowani współpracą itp.


No szok, firmy nie bawią się w nasz klient nasz pan i mają czelność odmówić współpracy z jakiegoś powodu Albo jak śmią nie mieć terminu dla szanownego Pana ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Scaab:
Po wymianie elektryki potrzebowałem kogoś kto zagipsuje dziury, zagruntuje, pomaluje. Jak już się trafił ktoś chętny na taką robotę to wycena 10 tys plus malowanie i termin na kiedyś kiedyś jak skończą swoje fuchy. Ostatecznie zrobiłem to sam z pomocą różowego i ojca a za materiały, narzędzia, farby, szamkę w międzyczasie itd wydałem 4k