Wpis z mikrobloga

Skończył mi się Xanax 0,25mg. Biorę go doraźnie w chwilach drastycznie pogorszonego samopoczucia/napadów lękowych. Czasem raz w tygodniu, czasem rzadziej. Mój psychiatra bierze 250zł za wizytę, a z kasą kiepsko. Skorzystałem z telemedika, załączyłem im informacje które otrzymuje mailowo od psychiatry. Odmowa, 50zł poszło się #!$%@?ć bo nie zwracają. Co za debile. Jakiś podobny serwis który jest uczciwy i nie będzie robił problemów? Sam fakt, że nie mam przy sobie tej tabletki "w razie W" mnie paraliżuje.

#erecepta #telemedika #nerwica #xanax
  • 21
@zortabla_rt: Czasem wstaję z łóżka okropnie pospinany, mięśnie bolą, jakiś taki smutek ciężki do opisania. Druga sprawa to ataki które trwają dobre 40 minut. Po 15 minutach od przyjęcia tabletki czuję jak wszystko puszcza i zaczynam się po prostu czuć dobrze.
@ks2m: dziwne jest to, że w październiku zeszłego roku wystawili bez problemu
@kris03: Lekarz podstawowej opieki wystawia takie recepty? Zawsze mam jeszcze z tyłu głowy, że publiczna służba
@pijanypowietrzem: lekarz poz może benzo wypisać bo mi parę razy wypisał na lęki, tylko kwestia na jakiego trafisz. wielu psychiatrów się krzywo patrzy i nie chce tego wypisywać nawet < tu w sumie nie jestem pewien czy akurat psychiatrzy nie mają większych oporów przed tymi lekami, w końcu znacznie częściej się spotykają z uzależnionymi od tego.
@kris03: Ale xanax to nie jest chyba antydepresant. Antydepresanty to ja brałem przez rok leczenia (arketis) żeby nie mieć ataków 5 razy dziennie.
@10129: Pamiętam jak #!$%@?ł mnie pierwszy atak paniki. Środek pandemii. Nigdzie mnie nie chcieli wpuścić na nocną pomoc lekarską. W końcu zlitował się jeden lekarz, podałem przez okno numer telefonu i zadzwonił. Wtedy dostałem hydroksyzynę i co prawda była skuteczna ale nie byłem w stanie po niej
@pijanypowietrzem: Kilka lat temu miałem problem z dostępem do alpry, ale relanium wypisywali wówczas bez problemu. Teraz i tak masz e-recepty wiec lekarz rodzinny wie o Tobie wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do uzależnienia. To jeżeli taka dawka nie będzie na Ciebie działała i będziesz czuł konieczność dorzucenia, bo atak paniki nie ustępuje, to wiedz, że to już ten moment. Alpra uzależnia fizycznie i psychicznie. Psychicznie
ssri/psychoterapia?


@borsuk123: Już po. Paroksetyna + psychoterapia przez rok. Może za krótko? Trafi mi chyba wrócić do leczenia. Znowu #!$%@? na masie i życie bez spuszczania bo kobieta będzie płakała, że już dłużej nie da rady ()

bo czujesz potrzebę, aby mieć to przy sobie


@Fox7er: w takim razie po pierwszej tabletce hydroksyzyny byłem już #!$%@?. Zwyczajnie muszę mieć jakiś ratunek - stabilizacją oddechu się tego