Wpis z mikrobloga

Jakie macie podejście do płacenia na pierwszej randce/spotkaniu? Z tego co zauważyłem część kobiet z góry zakłada że to koleś stawia, nawet jak to one zaproponowały miejsce spotkania.
Moje podejście jest takie że 50/50 a jak widzę że nie halo to tyle się widzieliśmy. Choć zauważyłem że opory mają często dość dobrze ustawione kobiety z pracą ("bo jak nie chce postawić to mi nie zależy") a jakieś studentki u których krucho z kasą same nalegają żeby rozdzielić albo stawiać na zmianę.
Raz miałem akcję gdzie podczas obiadu w restauracji na pierwszej (i ostatniej) randce przedstawiłem swój punkt widzenia jak powyżej to przy końcu spotkania udała że idzie do łazienki uciekając z restauracji (+ usunięcie z apki) żeby nie płacić xD

#tinder #badoo #rozowepaski
  • 156
@Parmenides69: ostatnia historia xd jakby mi facet na randce nie zaproponował zapłacenia za mnie to też bym podziękowała. Zawsze place za siebie btw. Chodzi o zwykła kulture. Kawa nie kosztuje majątku. Jak ktoś się pluje o 20 zł, to później już będzie tylko gorzej. Ostatnio koleżanka opowiadała, że zerwała z typem co zarabiał 20 k na miesiąc, ale kilka takich krzywych akcji odwalił (nie chce pisać w szczegółach, ale akcje typu,
@little_muffin: No z reguły, jeśli chodzi o piwo/drinki/itp., to postawię pierwszy ale jak potem ktoś przy następnym nawet po portfel nie sięgnie to raczej już spalony.

jakby mi facet na randce nie zaproponował zapłacenia za mnie to też bym podziękowała


Sądzisz że kobiety powinny mieć prawa wyborcze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym tu nie chodzi o pieniądze, kwoty tylko o zasadę.
@korkodylek: spoko, możesz zapłacic telefonem.

@Parmenides69: Zasada jest jedna. Zapraszasz to płacisz. W przeciwnym przypadku każdy płaci za siebie.

Jeżeli chcesz na pierwszym spotkaniu płacic za obca babę to nie oczekuj od niej szacunku, skoro sam siebie nie szanujesz xD

To jest idealny sposób żeby zweryfikować potencjalną partnerkę. Normalna dziewczyna sama będzie chciała za siebie zapłacić, a jeżeli to ty ją zaprosiłeś to i tak z czystej przyzwoitości zaproponuje ze
@Parmenides69: zasada jest taka, że facet powinien zapłacić - czysta kultura. Jeśli kobieta Cię zaprosiła to ona powinna zapłacić - też czysta kultura. Przyzwoitość wymaga, aby zaproponować 50/50 - ale kobieta powinna z tym wyjść, ze strony mężczyzny jest to nietaktowne. Takie mam zdanie.
@MirkobIog: nie xd mój telefon tego nie umie. Ani zegarek ani nic czego nie mam właśnie w portfelu. To niebieski wymyślił randkę, zaproponował przystanek na herbatkę, all costs było po jego stronie. I jesteśmy szczęśliwie razem 2,5 roku. Jak dobrze pamiętam, to nawet nie dopuścił do sytuacji żebym zaczęła szukać pieniędzy. Od kiedy jesteśmy razem normą jest, że płacimy za siebie bez wzajemnego wytykania 2,67zl reszty. Nie szczędzę na niego grosza
zasada jest taka, że facet powinien zapłacić - czysta kultura.


@little_muffin: Otóz nie, zasada jest taka, że facet powinien zapłacić gdy zaprasza kobietę. Wtedy i tylko wtedy.

Kawa nie kosztuje majątku. Jak ktoś się pluje o 20 zł, to później już będzie tylko gorzej.


Skoro nie kosztuje majątku to zapłać za siebie i pokaż, że nie przyszłaś tylko na darmową kawę, a nie WYMAGAJ od faceta żeby zapłacił.

Was to już