Wpis z mikrobloga

@ediz4: nie, nie poszukam, bo nie ja oskarżam - jak ktoś oskarża, to niech przedstawi dowody

do tej pory kojarzę 1 (JEDEN) wpis typa, który uznał, że mu Tygodnik NIE podwędził pomysł na mema, który nie był specjalnie oryginalny sam w sobie. Sam wpadałem wiele razy na pomysł, który już ktoś zrealizował.
Przypominam, że TYGODNIK NIE wrzuca coś kilka razy dziennie i w 99% przypadków ląduje to później na mikroblogu w
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@paragonik: no tylko na mikroblogu to ląduje z logiem tygodnika NIE, a tygodnik NIE już nie pisze skąd wziął temat czy inspirację xD

O tutaj masz opis afery i kilka (nie jeden) przykładów, a przede wszystkim z jakim "luzem" podeszli do tematu:
https://www.wykop.pl/wpis/58224249/usunalem-wpis-w-ktorym-zarzucalem-tygodniknie-ze-i/

I żeby nie było - w kontekście takiej twórczości nie wydaje mi się żeby było istotne czy jest to tygodnik prawacki czy lewacki, samą kwestie kradzieży pomysłu/memów mam
@Hrjk: ewidentnue zarabia na kradzionych i plagiatowanych materiałach Atencja nie jest jeszcze środkiem płatniczym ale cryotobo takiej nazwie byłoby ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@paragonik Nie no, przecież duża część ich żartów jest właśnie wzięta z wykopu. I to nawet nie chodzi o memy, a zwykle komentarze.

Oczywiście nie twierdzę, że to coś złego.