Wpis z mikrobloga

Czołem druhowie!
Mam pytanko do osób, które posiadają uprawnienia na prowadzenie pojazdów przywilejowanych. Czy Wy także musieliście wykonywać rentgen klatki piersiowej? Dzisiaj byłem u lekarza medycyny pracy z nadzieją, że będę mógł się już udać do wydziału komunikacji, a okazało się, że do zrobienia jest jeszcze EKG, badania krwi itp., a także rentgen klatki piersiowej. Trochę się zdziwiłem, bo naczelnik o czymś takim nie wspominał. Kolejna rzecz, czy będę musiał za to płacić z własnej kieszeni? Skierowanie na badania dostałem od gminy, więc kto suma sumarum zapłaci za te badania? Z góry dziękuję za wyjaśnienie sprawy.
#osp #strazpozarna #prawojazdy
  • 15
  • Odpowiedz
@mariobit: Takie badania to zazwyczaj okulista, neurolog, psycholog i medycyna pracy. Z badań krew, ciemnia, testy psychologiczne i na refleks. Jeżeli nie zgłaszałeś żadnych dolegliwości to się ciesz, że Cię darmowo zbadają, o rentgenie płuc w ramach profilaktyki na NFZ nie ma szans.
  • Odpowiedz
Jeśli badanie będzie w innej placówce niż ta, z którą gmina ma podpisaną umowę, to pamiętaj o wzięciu faktury za usługę na gminę.
U nas raz się zdarzyło przez 20 lat badanie klatki.
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: Po co piszesz bzdury jak się nie znasz? Za badania wstępne i okresowe płaci pracodawca, w tym przypadku gmina. A o tym co trzeba decyduje lekarz medycyny pracy wystawiający końcowy dokument.
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: Op dostał skierowanie od gminy. Koszty tych badań zgodnie z prawem ponosi gmina, jest to ich obowiązek a ty chcesz się "dogadywać" i wprowadzasz gościa w błąd. Wkładki wydaje powiat, ale koszt również powinna ponieść gmina, ewentualnie jednostka, ponieważ taka wkładka nie jest nikomu prywatnie do niczego potrzebna. Polecam zapoznać się z Ustawą o ochronie przeciwpożarowej. Z taką mentalnością pewnie umundurowanie i paliwo do samochodu też kupujecie z własnej kieszeni?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jegwan: i co z tego? SĄ JEDNOSTKI GDZIE TO SAM ZAINTERESOWANY PLACI ZA SIEBIE MAJAC NAWET 10 SKIEROWAN A NAWET MAJAC SKIEROWANIE OD PAPIEZA MOZE JAK CHCE SAM ZAPLACIC CHOC NIKT NIE MOZE GO ZE SKIEROWANIEM ZMUSIC DO TEGO!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jegwan: teraz to już pojechałeś jak typowy dzban. Nie ma? A komu ja płaciłem z prywatnych pieniędzy które po pół roku dopiero kierujący mi zwrócił.
No co za typ... i w dodatku uparty jak osioł.
  • Odpowiedz
@Jegwan myśl dzbanie, myśl! Sam jestem urzędnikiem! Nikt nikogo nie wykorzystywał tylko znając sytuację finansową zgodziłem się tymczasowo "założyć" kasę ale widzę taki intelektualny i życiowy ignorant wpada w szał gdy ma do czynienia z empatią u innych.
Nie pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: Empatią wobec urzędu gminy? XD Jeśli na prawdę jesteś urzędasem to współczuję petentom i współpracownikom, że muszą mieć do czynienia z kimś na takim poziomie intelektualnym.
  • Odpowiedz