Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki w co zainwestowalibyście wolne 50k PLN, nie zależy mi na podwojeniu tego w dwa dni jakimś fartem, tylko coś z mniejszą stopą zwrotu, ale ciutkę pewniejszego? Początkowo myślałem o akcje jakichś firm, lub krypto (coś pewniejszego niż jakieś shitcoiny).

Dzięki! :)

#gielda #gielda #kryptowaluty #inwestycja #inwestowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6165b793820612000adc6a1d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Kup sobie jakiś ETF fajny jest ETF na mWIG40 z wliczonymi dywidendami ale najlepiej na jakiejś korekcie bo mocne wzrosty były. Potem kupilbym jakas spolke wypłacająca fajna dywidendę np. GPW albo Ambra. Kupiłbym jeszcze sobie jedną złota monetę bulionową. A przed tym wszystkim kupiłbym kilka książek o tematyce inwestycyjnej i się wyedukował. Pozdro
@AnonimoweMirkoWyznania: Skoro pytasz to strach polecać krypto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczególnie, że pytasz o coś pewniejszego. Promocja na alty jest, ale część twierdzi, że to dopiero początek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Solana jest po 140, regularnie podbijała po spadkach do 170 i teraz pewnie też podbije, to samo można napisać o innych lubianych altach jak ada albo algo. Jeśli lubisz horoskopy to
Wibrujacycymbalek - @AnonimoweMirkoWyznania: Skoro pytasz to strach polecać krypto ( ...
Po latach nauki na własnym kapitale mogę Ci powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczniejsze instrumenty inwestycyjne o trochę mniejszej stopie zwrotu. Najbezpieczniejsze zawsze zą akcje/indeksy i tylko te instrumenty mogą być postrzegane jako inwestycja. Cała reszta to mniejsza lub większa spekulacja. Poszukaj jak dobrać bezpieczny portfel i zastosuj się do tego co znajdziesz na długi czas. Oczywiście jeśli masz odpowiednią wiedzę to nawet kupno krypto/złota/obligacji/surowców można określić jako inwestycja ale
@AnonimoweMirkoWyznania: wiem co to za problem. Miałem podobnie. Zapakowałem wszystko w obligacje indeksowane inflacją i mam w pompie. Od tamtej pory nadwyżkę finansowa przeznaczam na giełdę. Giełdy uczę się jakieś 2 lata i za wielki sukces uważam że nie #!$%@?łem tych pieniędzy. Wcześniej też próbowałem z giełdą ale to były grosze. Zupełnie inna skala, inne emocje i podejście. Myślę że może za dekadę będę lepszym traderem. Prawda jest taka że świeżaki
@DexterFromLab: inna kwestia że teraz wszystko rośnie i #!$%@?ć od marca 2020 było bardzo ciężko, chyba że na Chinolach. Mnie samego to troche martwi że, nawet węgiel kupiony za grosze wystrzelił i zrobił 3x i prawie 2x (bogdanka i JSW). Jedynie na czym mam stratę to First Majestic Silver Corp, i Pana American Silver, chociaż to się nie dziwie, bo kupiłem jak była podbitka z redita, na szczęście grosze 500+500zł i