Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#nieruchomosci #polska #ekonomia #pracbaza #emigracja

Widzieliscie moze jaki jest stosunek cen nieruchomosci do wynagrodzen miast w polsce vs za granica? https://www.numbeo.com/property-investment/rankings.jsp

na 170 europejskich miast, w pierwszej 20 nadrozszych miast gdzie stosunek ceny nieruchomosci do pensji jest najwyzszy jest az 6 polskich miast. Szybciej zarobi sie na mieszkanie w Londynie, Sztokholmie, Wiedniu, Zurychu, Bercelonie, Monachium, Luksemburgu, Hamburgu, Frk, Genewie, Oslo czy np w takim #wroclaw #krakow czy #warszawa

Nie, nie ma banki XD Dalej kupujcie kurniki za 16k za metr!

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61653bad820612000adc5ca1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#nieruchomosci #polska #ekonomia #p...

źródło: comment_1634049775WYeZzMwP6ceb9Fs6P5KZD3.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kilka powodów.

- rosnące dynamicznie płace rok do roku
- bardzo niskie bezrobocie jak na Polske
- mentalność ludzi, chca mieć na własność, nie chca wynajmowac
- powszechna błędna narracja, że nieruchomości zawsze drożeją
- włącza się również FOMO- ludzie biorą nieruchomości nie patrząc na cene bo myślą, że za rok znów bedą o 10% wyżej
- od lat utrzymujące się niskie stopy %, a co najgorsze silnie negatywne realne
  • Odpowiedz
bml: Nie wiem kto robił ten ranking, ale to jakaś totalna bzdura. Mieszkałem 5 lat w Zurychu. Wiem ile się tam zarabia na różnych stanowiskach i wiem ile kosztuje kupno nieruchomości. Najtańsze mieszkanie kosztuje milion franków(czyli musisz mieć 200k CHF na dzień dobry na wkład własny), przy średnich zarobkach 6.5k brutto. To znaczy, że w Warszawie najtańsze mieszkanie kosztowałoby milion ziko. Jeszcze jedna statystyka, żeby uzmysłowić jak bardzo złe wnioski wysuwacie.
  • Odpowiedz