Wpis z mikrobloga

@Drakii:

Ale to nie Bóg bezpośrednio wymierza człowiekowi cierpienie


Dajmy na to, że ktoś gwałci Ci dziecko. Możesz to bardzo łatwo powstrzymać, ponieważ masz w ręce pistolet i doskonałe umiejętności strzeleckie, a gwałciciel jest całkowicie uzbrojony. Ale nic nie robisz i tylko się temu przyglądasz, albo idziesz gdzieś indziej. Czy można wtedy powiedzieć, że jesteś dobrą osobą? A tym bardziej że kochasz swoje dziecko?
@TeBerry: Ja nie jestem Bogiem więc mnie trochę inne zasady obowiązują. Bóg stworzył określone zasady gry dla wszystkich i się ich trzyma stara się nie ingerować w świat za dużo żeby ludzie mogli w pełni doświadczać swojej wolnej woli. Po śmierci i tak każdego rozliczy.
@tomex1909: Acha. W koszyku mamy trzy jablka. Wszystkie są czerwone, z czego jedno jest zielone, drugie żółte, a trzecie różowe. To wcale nie jest ze sobą sprzeczne.

Nawet nie wnikając w chrześcijańską mitologię: wszystko znaczy WSZYSTKO. Wiedzieć wszystko, to znaczy wiedzieć WSZYSTKO, a nie wszystko minus to, co zdarzy się w przyszłości.
Wszechwiedzacy nie może udzielić odpowiedzi "nie wiem", bo to automatycznie pozbawia go statusu wrzechwiedzacego.

A wnikając w chrześcijańską mitologię,
@snusmumriken1971: gimboateuszom polecam się dokształcić choćby na bieda wiki polskiej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_omnipotencji

Sam obrazek jest kompletnie bez sensu i dla kogoś takiego ja nawet bez sensu, a w kwestii filozofii to jestem jaroszem.
@bol_konia_christiana: a tobie tym bardziej sie przyda zrozumienie chociaż podstaw teologii, to są na prawde super tematy do przemyśleń etycznych, cały kościół katolicki ma wiele takich fajnych tematów, które ja, jako agnostyk lubie zgłębiać. Ty jedyne co robisz
ButtHurtAlert - @snusmumriken1971: gimboateuszom polecam się dokształcić choćby na bi...

źródło: comment_1633716629NI4hGe9k4mnK1GuO9qRsYW.jpg

Pobierz
@Drakii:

Ja nie jestem Bogiem więc mnie trochę inne zasady obowiązują.

Moralność wszystkich obowiązuje. Jeśli ktoś może powstrzymać, a nie robi tego, ponieważ bawi się w głupią grę, to jak najbardziej można nazwać zachowanie takiej istoty moralnie nagannym. Również nic tutaj nie zmieni fakt, że za jakiś czas rozliczy się on z innymi, ponieważ te czyny już się dokonały.