Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: pół roku to żadne doświadczenie, więc nawet w najbardziej optymistycznej wersji, że to Warszawa i Zachodnie korpo to max 5k brutto na UOP. Za to po okresie próbnym może się wiele zmienić na plus.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Bardzo szerokie. Wiele ludzi pracuje z takim doświadczeniem za 3-4 tysiące brutto. Ale np. u mnie w firmie po półrocznym stażu od zera (lub z podobnym doświadczeniem - tak jak Ty) ludzie dostają 9-10 tysięcy brutto. Więcej nie słyszałem.

Dlatego z moich obserwacji: 3-10k brutto. Jednak te górne kwoty to raczej odchyły, a dominanta będzie ok. 5k brutto.
  • Odpowiedz
@pwone: Tak jak wyżej napisałem, w dużym zachodnim korpo w mieście wcale nie z topowych (Warszawa, Wrocław, Kraków) da się zarobić nawet i dwa razy tyle. Pensje w ciągu ostatnich dwóch lat wystrzeliły, nawet dla początkujących, firmom trudno jest opłacić specjalistów z dużym doświadczeniem więc często stawiają na młodych (tych bardziej ogarniętych) i dają takie pensje, żeby im nie uciekali po kilku miesiącach.

Wszystko sprowadza się do poziomu ogarnięcia kandydata.
  • Odpowiedz