Wpis z mikrobloga

Zupa tonkotsu.
Jest zrobiona na wywarze z kości wieprzowych, korpusu kury, kurzej nodze, obsmażonego boczku surowego, dwóch marchewek, jednej pietruszki, kawałka selera korzenia i naciowego, kawałka pora. Gotowana tylko 7 godzin: z czosnkiem, cebulą, imbirem, sosem sojowym jasnym i ciemnym, sosem rybnym, płatkami chili, syropem z agawy, wódką, pulled pork & chicken, grzybami suszonymi (mun, kozak, ceglasty), nori zamiast kombu niestety, jajkiem trochę nieudanym i masełkiem na koniec przyrządzania, co robi robotę. Uwaga, to nie jest przepis tylko skład talerza, nie wrzucamy wszystkiego do gara.
Ostrzegam przed dodawaniem surimi i mun, sa bezsensowne i mało aromatyczne, eh szkoda gadać...
Na patyku upieczone uda kurczaka z papryką słodką i chili w proszku oraz sosem terijaki.

Jak widać na załączonym obrazku brakuje makaronu #ramen (cholera, nie bijcie mnie za to), nie mam pasty miso, żadnego mirin, sake ani nawet MSG więc szykują się wielkie zakupy w internecie, bo po tym pierwszym podejściu które widać na zdjęciu będę na pewno częściej przygotowywać tak zajebistą zupko-drugie danie że nawet ramenownie będą zazdrościć ( ͡º ͜ʖ͡º).
Kimchi może jest profanacją bo to Korea a nie Japonia ale wg. mnie niewielka ilość spoko pasuje do tego dania, bardziej od tych śmiesznych składników typu mun i surimi. Planuję już zrobienie w następnej kolejności wersji trochę orzechowej, jeszcze nie wiem jak się za nią zabiorę.
Bardzo smaczne, polecam taką zabawę w kuchni, warto.

Zapraszam do obserwacji --> #arinkaofood

#gotujzwykopem #jedzenie #azja
arinkao - Zupa tonkotsu. 
Jest zrobiona na wywarze z kości wieprzowych, korpusu kury...

źródło: comment_1633522347duE5R8XTxuE0Tu6EQ2avIg.jpg

Pobierz
  • 34
Zabieg był celowy bo chyba dobrze jak się zaczynasz czegoś uczyć posłuchać innych, prawda?


@arinkao: dobra, skoro nie chcesz załagodzić sytuacji, napiszę wprost. Sprułaś się, bo nie wszyscy głaskali Cię główce, a "posłuchanie innych" polega na żarciu się z tymi, którzy nie domyślili się, o co chodzi w Twoim sprytnym zabiegu. Nie podoba się, naucz się pisać pełnymi zdaniami, o co Ci chodzi. Wykop nie jest portalem dla jasnowidzów.
@Czesiowcy: Nic nie trzeba się domyślać, wystarczy sobie samemu nie dopowiadać tego czego nie ma, nie tworzyć fantastyki i nie szufladkować.

Zobaczyłeś "ramen" i sie wku.wiłeś że nie ma ramenu, inni nawet nie przeczytali że wymieniam składniki a to nie jest przepis i zaczęli sie dodupcać, bo są jasnowidzami jak mniemam i wiedzą że źle dodałam warzywa.
Następnym razem taguje gruperatowaniapoziomu i literatura.