Wpis z mikrobloga

W poniedziałek oddałem staroście grupy legitymację studencką do podbicia. Dzisiaj kanar chce ode mnie bilet MPK, który jest nabity na legitymację, oczywiście powiedziałem ze jest w dziekanacie i do podbicia, spisał mnie, dał kwitek, muszę iść na Prusa zapłacić 24zł bo nie miałem przy sobie biletu. Patologia. Dlaczego kanar w swoim #!$%@? komputerku mając moje dane nie może sprawdzić czy mam kupiony bilet (200zł za 4 miesiące ULGOWY) i jeżeli go mam, z jakiej racji mam płacić 24zł.
Autobusy mogą nie jeździć, tramwaje mogą się #!$%@?ć ale ty koniecznie musisz miec bilet bo jesteśmy #!$%@? z mpk
#wroclaw #mpkwroclaw
  • 131
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@paweleksiema: mogłeś sobie pobrać apke mObywatel gdzie możesz dodać swoją legitymację studencką, dowód, rejestrację auta itp. Nawet podczas kontroli mogłeś to zrobić bo trwa to z 10 minut
  • Odpowiedz
@dzieju41: Najprawdopodobniej naszego wodza wspierają jakieś farmy fanów. Ciekawe czy kupione za prywatne czy publiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Druga opcja to taka, że starsze kobiety wolą łysych, a w Opolskim jest deficyt chłopów bez włosów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
w sensie #!$%@? jest to, że gdy istnieją przywileje, to prawdo do korzystania z niego trzeba umieć udowodnić?


@bh933901: jedziemy razem, ja jestem krwiodawcą, Ty nie, obaj nie mamy dokumentu tożsamości, więc idziemy do MPK i Ty płacisz karę za brak biletu, a ja udowadniam. Udowodniłem? Tak.
  • Odpowiedz
@PepeXD: ale udowodniłeś nie przy kontroli biletu, wtedy kiedy powinieneś, tylko dołożyłeś pracy najpierw kontrolerowi, potem urzędnikowi który przyjął i zaakceptował twoje odwołanie. I właśnie za to płacisz.
  • Odpowiedz
@paweleksiema: korzystanie z komunikacji miejskiej zawsze się wiąże z mniejszym komfortem niż podróżowanie własnym samochodem - po prostu kup samochód i problem z bańki.
A tak poza tym to jeździć na gapę to też trza umić - nie umiałeś ogarnąć sprytnie to płać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@paweleksiema Sam jestem konduktorem w pociągu i zawsze mam takie xD jak czytam, a najlepiej słyszę jakieś takie historie w pociągu od studentów albo szkolniaków xD
Nie ma to nie ma, witamy w dorosłym świecie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@paweleksiema: Całkiem ciekawie. Ulgowy studencki za 50 PLN miesięcznie. Gdzie ja w Warszawie płacę bez żadnych ulg, poza zameldowaniem, jakieś 83 PLN miesięcznie na bilecie kwartalnym. I to jeszcze 2 strefy, więc mogę jeździć jakimiś WKD do Pruszkowa, SKM do Otwocka, Kolejami Mazowieckimi mogę połowę województwa objechać no generalnie bilet obieżyświata ( ͜͡ʖ ͡€). To ile we Wrocławiu taki bilet bez ulgi kosztuje? Już pomijam fakt,
  • Odpowiedz
@paweleksiema: normalny to ty nie jesteś. Czyli ludzie mogą bezkarnie zostawiać bilety w domu, a kanar w autobusie będzie po kolei sprawdzał w systemie, czy zapłacili za przejazd? Świetna to będzie kontrola. Znalazłeś super sposób na wyłapanie wszystkich gapowiczów. Twój analityczny umysł nie nadaje się do żadnego studiowania
  • Odpowiedz
@paweleksiema: mentalne janusze Cię wyśmieją, ale masz rację. Wystarczyłby dodatkowy kod czy bilet wbity w aplikacji na telefonie, a sprawdzenie tego w awaryjnej sytuacji nie byłoby dłuższe niż wystawienie mandatu i każdy byłby zadowolony. Z drugiej strony pamiętam lepszy motyw, jak wprowadzili plastikowe, elektroniczne bilety w PKS, a trzeba było i tak nosić razem nadal papierowy bilet / paragon na wypadek kontroli, bo chyba nie mieli do nich czytników i
  • Odpowiedz
mogłeś sobie pobrać apke mObywatel gdzie możesz dodać swoją legitymację studencką, dowód, rejestrację auta itp. Nawet podczas kontroli mogłeś to zrobić bo trwa to z 10 minut


@Voraz: No nie bardzo, bo jeśli bilet był wgrany na legitymację, to legitymacja była fizycznie(*) nośnikiem biletu dla systemu MPK. I ta legitymacja z telefonu wiele by nie pomogła.

* W systemach nowej generacji uprawnienie jest i tak trzymane on-line a nie na
  • Odpowiedz
W tym kraju nigdy nie będzie lepiej. Jeśli kanar i tak zdobył i zweryfikował pesel OP-a i wpisał go w maszynkę żeby wystawić mandat (online), to dodanie kroku, w którym byłby sprawdzany wpis o bilecie w systemie wydaje się cokolwiek logiczne. Inna sprawa, że nawet w tym momencie OP "zasługiwałby" na mandat, bo nie miałby legitymacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze czekam na obrońców tego, że MPK wystawia
  • Odpowiedz