Wpis z mikrobloga

@Quinn: problem w tym że Pan Tadeusz nijak ma się do tego czym obecnie jest Polska i są Polacy. Dworki szlacheckie i to na Kresach wschodnich, szlachta - to wszystko nijak ma się do postkomunistycznej Polski. To byla epopeja o Polsce i powiedzmy polskich wartościach. Ale nic z tego już nie istnieje. Ba, nawet akcja dzieje się poza polskimi granicami.
  • Odpowiedz
Pan tadeusz to było w wieku szkolnym mega nudne i irytujące g---o. Pamietam ze nawet Lalka mi nie wchodziła. Teraz, w doroslym zyciu- uwielbiam zwłaszcza Lalkę, a przy sonetach Krymskich zawsze pojawia się odrobina wzruszenia. Tadeusz też ujdzie, chociaż uważam ze to była tylko pijacka awantura żuli mających się za panów. W Polsce szlacheckiej szlachciców było jak psów. Wszyscy oni uznawali się za kogos lepszego. Ale w porównaniu z przeciętnym szlachcicem angielskim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quinn: Śmieszne, że jeszcze nikt nie zauważył prostego faktu, że ona nie została o to przypadkowo zapytana na ulicy i wyśmiana. Ona poszła do programu sprawdzającego wiedzę ogólną i dostała pytanie z wiedzy ogólnej, no beka straszna
  • Odpowiedz
Reakcje na nieznajomość tej słabej książki która aktulnie jest przerabiana w 8 klasie przez 13 latków którzy wieku 6 lat poszli do szkoły to jest kwitnesencja denności nauczania.

W szkole PODSTAWOWEJ nie nauczysz się
- jak coś prezentować
-pracy w grupie
- przekazywania infromacji zwrotnej
  • Odpowiedz
@Quinn: Ważne aby po szkole znać jakiegoś chłopa co napisał niezrozumiałym językiem książkę, niż to jak wypełnić podstawowe finansowe papiery (PIT, etc), czy zarejestrować się gdziekolwiek (profil zaufany, bank). Bo tego w szkołach powinni uczyć pod koniec edukacji średniej, a nie uczą. No bo po co wiedzieć jak żyć sprawnie w społeczeństwie i mieć wszystkie biurokratyczne rzeczy "ogarnięte". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
X a co jak to było w Panu Tadeuszu z tym Świerzopem ?


@quintic: najlepszym dowodem na to jak bardzo ta cała edukacja była bezsensowną pamięciówką a nie próbą wytłumaczenia czegokolwiek tak żeby zostało zrozumiane (na dobre) a nie tylko wykute (na chwilę; zainteresowanych odsyłam do stosownego cytatu z Konfucjusza), jest to że po przejściu całej ścieżki w polskiej edukacji dla większości z nas reakcja na hasło "świerzop" jest jak
PaaD - > X a co jak to było w Panu Tadeuszu z tym Świerzopem ?

@quintic: najlepszy...

źródło: comment_1633531550xi6f0PSs2AjJgX0ZK3nEl4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Quinn: Do dziś jestem niewymownie wdzięczny, że moja polonistka w liceum nigdy nawet nie ruszyła "Pana Tadeusza". Chyba tylko rzuciła, żeby film obejrzeć i elo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Quinn: w ogóle to boomerskie wyżywanie się na uczestników Milionerów to jest rak xD tam na najprostszych pytaniach odpadają naprawdę łebscy ludzie, którzy po prostu czegoś nie pamiętają albo się czymś nie interesują i tyle. Osobiście znam dwóch, którym dałbym co najmniej ćwierć bańki minimum, a wychodzili z tysiącem xD
  • Odpowiedz