Wpis z mikrobloga

Patrzę sobie na oferty w większych miastach (min: Poznań,Gdańsk) i mam do was pytanie. Serio #!$%@? ktoś pracuje za 5-7k netto na B2B? XD Bo takich ofert na HRowych portalach branżowych jest mnóstwo. Widzę, że pracodawcy chętnie oferują taką formę zatrudnienia. A tam właśnie tracisz możliwość płatnego urlopu, chorobowego i odpowiadasz jeszcze swoim majątkiem, za kasę, która lekko mówiąc - nie powala na kolana przy tej formie zatrudnienia.

Naprawdę ludzie zakładają działalność, żeby zarabiać 3200-4900 zł na rękę? XD

#pracbaza #pytaniedoeksperta #trojmiasto #korposwiat
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Sok_Mandarynkowy: zależy od roboty. Jest IT i inne dobrze płatne roboty, gdzie możesz wybierać pomiędzy etatem i własną działalnością ale np większość kurierów to obecnie B2B, właśnie dlatego, że to dobrze dla pracodawcy kosztem pracownika. Nawet w IT zdarza się, że nie przyjmują na etat nawet za niezbyt wielkie pieniądze (nie ma tyle by się to opłacało), no ale to już raczej gównofirmy
#!$%@?, ale to chore. To znaczy, że jak coś #!$%@? w pracy, to odpowiada swoim majątkiem? XD #!$%@? coś w robocie i np obciążą go na 20k?


@Sok_Mandarynkowy: ja robiłem w jednym projekcie na b2b jako Dev i tak, straszyli mnie karami umownymi bo projekt był w plecy, ale to był polski Janusz-soft,.zaznaczam od razu
@taktoto: Spoko. Czyli według Ciebie pracownik, który może przynosić firmie zysku na poziomie kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, dostaje 4k na łapę (oblicz sobie w skali roku) i raz coś #!$%@?, poniesie koszty z 10-15k, co dla niego może być tragedią, a dla firmy jest to powiedzmy 1/3 tego co on wypracowuje przez 30 dni.

Nieźle, może następnym krokiem będzie seks raz w tygodniu w ramach podziękowań za pracę? ( ͡° ͜
@Sok_Mandarynkowy Moim zdaniem, to jest #!$%@?ństwo, ale ludzie się decydują, młodzi nie mają często świadomości zagrożeń, uważają "urlop mi niepotrzebny, bo nigdzie nie jeżdżę", "chorobowe mi niepotrzebne, do lekarza nie chodzę, nie choruję". A o wielu zobowiązaniach nawet nie wiedzą, dopóki się sprawa nie rypnie. Liczą nie wiem na co ¯_(ツ)_/¯

No ale pan biznesmen
@Sok_Mandarynkowy pamiętaj, że jak ktoś zakłada działalność to ma pół roku mikro zusu. Efektywnie płaci z 80zl składki zdrowotnej i tyle (reszta odlicza się od podatku). Więc z takiego 5k zostaje mu ponad 4000. A jak jest przed 26 to chyba jeszcze pitu nie płaci (czy się mylę i na działalności to nie działa?). Potem przez 2 lata "mały zus".

Fakt - odpowiedzialność majątkiem, mniejsza ochrona prawna i potencjalne ryzyko zakwestionowania umowy
Głupoty piszesz. Na b2b możesz mieć urlop, jak go ustalisz w umówiem, sam tak robię w każdej swojej umowie i nikt nie ma z tym problemu. Jeśli ktos ma z tym problem to koniec rozmowy. B2b może być bardzo złe i bardzo dobre, zależy co jest w umowie. ;) Przed podpisaniem takiej umowy polecam udać się do prawnika np. do mnie ;p