Wpis z mikrobloga

Mi się wydaje czy budowlańców po*ebało z tymi cenami? Chcę wylać posadzkę w garażu. 35m2 + najazd 10m2. Zrobiłem rozeznanie i czas wykonania to jeden caly dzień i zacieranie do późnego wieczora. Najtańsza oferta, to SAMA robocizna 3000zł plus koszt materiałów. Kurła, 3000zł dniówki na dwóch i to bez faktury! Na fakturę, to oczywiście drożej. Ja rozumiem, że wiedza, czas itp. No ale 1500zł za robociznę na głowę za wylanie posadzki? A gość mi mówi, że to i tak tanio, bo niektórzy za taki garaż 10 tys. zł biorą. WTF?
#budownictwo #budujzwykopem
  • 40
@fuck_yeah ogarnij sobie garaż - gotowy beton to koszt 250zł za m3, zamów pompogruszke żebyś nie musiał taczkowac. Przywiozą, wyleją i gotowe. Co i jak zrobić znajdziesz na YouTube. Temat do ogarnięcia w 1 dzień.
@fuck_yeah:

Nieironicznie powiem, że to właśnie robię. Mieszkanie wykończyłem sam, jedyne do czego miałem majstra to łazienka i jest #!$%@?. Wymieniłem już wannę i 4 płytki i naprawiłem spłuczkę. Do mechanika jadę tylko gdy potrzebny jest specjalistyczny sprzęt - np wyważenie.

Pluję na naszych specjalistów i życzę żeby spadli z poziomu cen na poziom usług które wykonują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fuck_yeah: ale to co, nie szukales dalej? Moze faktycznie to najtansza opcja. Nie zdziwilbym sie. Brzmisz jakbyś mial pretensje, ze ludzie sie cenią. Zrrzygnowałeś z usług tylu specjalistów. Tak to wygląda w polsce, ludzie sami robia remonty, auta i #!$%@? wie co tylko sie da. Jak Tobie nie zrobia tej posadzki, to komus kogo na to stac. #!$%@?, ale coz.
@fuck_yeah ja sam wylewałem posadzkę, sam układałem płytki, sam montowałem rynny, sam robiłem meble pod zabudowę, wolę sam zrobić powoli niż dawać robotę ludziom, którzy nazywają się fachowcami a i tak #!$%@?ą robotę ;) najprostsze narzędzia zwracają się w robociźnie pseudo fachowców, instrukcje jak zrobić są ogólnodostępne w internecie, wystarczy myśleć i robić powoli
@fuck_yeah: #!$%@?ło ich na maksa. Mi koleś przyszedł tapetę położyć na klatkę schodową i ok, nie łatwa sprawa ale ja ogarniam rusztowanie więc właściwie koleś wchodzi na gotowe. Policzył 3200.

biorę się za to sam.


@fuck_yeah: Samemu to trochę zły pomysł, będzie potrzebował 1,2 osoby do mieszania posadzki na kilka wiader, bo samemu nie wyrobisz z tempem w którym materiał będzie wiązać.
@AKFobia: Sam znaczy własnymi środkami. Ojciec mi pomaga w wielu sprawach więc minimum we dwóch. Jak będzie potrzeba, to jeszcze brata mogę wziąć do pomocy. Zrobiłem wstępne rozeznanie.
Folia/xps 5cm/folia/10cm betonu
Łatę wibracyjną wynajmę, zacieraczkę także.
Zastanawiam się nad posypką utwardzającą.
Garaż będzie dobrym treningiem przed posadzkami w domu.