Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diamondhands: No ciekawe czy była interwencja. Według tego wpisu, rynek zareagował na minutki RPP i rewizję na rachunku bieżącym. Podwyżka w Czechach też pewnie miała wpływ.
https://twitter.com/Insider_FX/status/1443655259570769922?s=19
Generalnie rynek już wycenia podwyżki w tym roku. Jak będzie przekonamy się.
Ja stawiam na parę odważniejszych ruchów w górę na walutach, NBP się wypatryka się z rezerw i czeka nas atak spekulacyjny na PLN, żeby troszkę pogonić chłopaków z tym podnoszeniem. Tak czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@aekitea: Boom już się skończył po 2 kwartale 2021. W wakacje było lekkie spowolnienie. Analitycy pko już przewidują odwrócenie trendu od 2022 roku.
https://twitter.com/radek_pastuszka/status/1443612465229668372?s=19
Mieszkanie bez wkładu ma działać jak spowalniacz spadków jak RNS przy poprzedniej bańce. Tym razem nie ma dopłat, więc program dopiero zadziała za jakiś czas pewnie od końca 2023.
Na początku drastycznie spadnie liczba transakcji. Nieruchomości mają sporą bezwładność. Jeżeli wszystko odbędzie się spokojnie bez szoków to
trzymanie oszczędności w PLN teraz to wariactwo. Było dziś widać pod koniec dnia interwnecję na dolarze. Osrali trochę zbroje przy kursie 4PLN


@diamondhands: ostatnio rosnący dolar to blokada drukowania hajsu bo osiągnięto próg zadłużenia
a dzisiejsze umocnienie pln to najwyższa inflacja w DE od 1993 roku
@pastibox: nadal cieżko mi uwierzyć, że ceny w duży miastach spadną. Przecież tu jest ogromna migracja wewnętrzna. Wydaje mi się, że jest też dużo takich ludzi jak ja co chcą kupić drugie mieszkanie a nie zrobili tego bo ceny poszybowały. Dla mnie musiała by być katastrofa w postaci 15% bezrobocia by coś się zmieniło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LewaRenkaBoga: Ty chcesz kupić dzisjaj bo z tyłu głowy masz historyczne wzrosty. Będziesz też chciał kupić za jakiś czas jak stopy będą +5%? Pewnie nie. Nie liczy się to co tu i teraz tylko jaki sentyment będzie za 1-3 lata. A perspektywy są takie : stopy do góry, ceny najmu w dół, kto porówna ceny najmu do raty x2 przy aktualnych cenach ten nikt nie zapłaci dzisiejszej ceny. Spadek cen na
@pastibox: jak chcę kupić większe mieszkanie na kredo a swoje wynająć. Przy czym moje jest prawie spłacone, więc przy takiej opcji nie będę potrzebował by najemca pokrywał mi ratę, bo tej raty już nie będzie. Ponadto przy wyższych stopach marża banku się zmniejszy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LewaRenkaBoga: Biznes plan spoko tylko moment nie ten. Jak kupisz teraz i ceny zjadą o 30% to masz stratę 30% na każdym mieszkaniu. Troszkę będzie trwało aby to odrobić. Już nie wspomnę, że są inne ryzyka jak problem z wynajmem lub utrata pracy. Wszyscy popełniają ten sam błąd. Myślą, że jak wzrosną stopy to tylko rata im wzrośnie. A to nieprawda, bo ogólny sentyment się pogorszy i wzrośnie bezrobocie. Może trafić