Wpis z mikrobloga

  • 376
#weganizm to najbardziej #!$%@? forma wyciskania kasy z konsumenta. Produkty które powinny być ultra tanie i często ocierają się o substytut paszy, potrafią mieć przebicie 3000% jeżeli tylko mają ładny nadruk na opakowaniu. Wege burger z buraka albo fasoli? Proszę bardzo masz tu 11zl za 200g, tyle co dobrej klasy mięso na steka. Promowanie weganizmu jest antykonsumenckie i pozwala czerpać niewyobrażalne zyski korporacja które same owe wartości forsują
Pobierz trejn - #weganizm to najbardziej #!$%@? forma wyciskania kasy z konsumenta. Produkty ...
źródło: comment_1633003408Nh529NXvyBMptrY6SkXp0I.jpg
  • 57
@trejn: produkcja tego typu produktów bardzo często wiąże się z dużymi kosztami, które wynikają z małej skali produkcji. Jak masz fabrykę pasztetu i przetwarzasz dziennie 20 ton skórek wieprzowych na ten pasztet, to możesz sobie pozwolić na cenę 1.20 zł za opakowanie. Jak dziennie produkujesz 500 kg bio pasztetu z fasoli to ciężko byłoby to robić za te same pieniądze.
@Szatan_Krol_Ciemnosci: Ale tutaj cena nie wynika z półproduktów bo wszystko to tylko mąka zmieszana z cebulą - w zasadzie to powinno się nazywać ciasto a nie burger. Biorą się za to firmy z gotową infrastrukturą które mają taśmy produkcyjne. Tak jak ten "dobra kaloria" która od 1991 zajmuje się obróbką wszelkiego rodzaju mąk, ryżu i kasz. Patrząc na ten skład i formę nie potrafię zdefiniować skąd wysoka cena jeżeli podobne, gotowe
Pobierz trejn - @SzatanKrolCiemnosci: Ale tutaj cena nie wynika z półproduktów bo wszystko to...
źródło: comment_1633019880OUZIkpHjDc6RmNWWngwljA.jpg
@trejn: Zajebiste burgery warte swojej ceny. Kupuje co jakiś czas i często braki na polkach. Wiec nie tylko ja zadowolony z jakość/cena. Nutella to tez w połowie cukier a ludzie #!$%@? po 11 zl za słoik mniejszy od szklanki.
Ale tak na serio to ceny są uwarunkowane tyloma czynnikami ze to ze nakład jest mniejszy a koszty początkowe większe to trzeba odbić sobie wyższa cena, to tylko początek. Oczywiście zerowanie na
@trejn: o jeszcze jedno, skoro makaron to mąka i jajka to czemu jeden kosztuje 2zł a drugi kosztuje 5? ja rozumiem że w tym roku zaczynasz studia i że przeszedłeś się po sklepie żeby się zorientować co stoi na półkach, ale uwierz mi że po jakimś czasie kupujesz coś bo ci smakuje i dlatego bo jest z dobrej jakości składników a nie dlatego bo z tego samego składu ulepisz sobie w
@trejn mnie najbardziej #!$%@? jak piszą że coś jest "wege"
Bo już jestem podjarany, że coś co mogę zjeść bez problemów, a tu się okazuje że w składzie jajka i mleko, bo autor rozwija wege jako wegetarianizm, a nie weganizm -.-
@trejn jestem wegetarianinem i zgodzę się z tobą. Te rzeczy są #!$%@? drogie i kompletnie nie sprzyjają promowaniu zamienników (mimo że spoko w smaku). Całe szczęście coś takiego można zrobić za grosze samemu. Słoik cieczerzycy 3zl.

Aaaa i w dodatku #!$%@? plastiku....
Proszę bardzo masz tu 11zl za 200g, tyle co dobrej klasy mięso na steka.


@trejn: Gdzie kupię dobrej jakości mięso na steka za tyle kasy? Pytam serio, bo ja jak zamawiam mięso przez neta, to np najtańszy antrykot mają z polskich krów w cenie 12-15 zł, ale jest to cena za 100g, a nie za 200g. Za 200g mięsa w cenie około 10zł, to jedynie widziałem steki w biedrze, ale tamto
@yggdrasil od fasoli pszenicy ziemniaka grochu i cebuli? Widzę że coraz gorzej z edukacją gospodarczą w polsce.

Temat nie jest o batatach szparagach, jakbyś nie doczytał tylko o wariantach mąk i soji
@trejn: wiesz co to efekt skali w ekonomii?

Poza tym wielka korporacja - rodzinny biznes z Częstochowy o ile pamiętam lepiacy burgery z kiełków xd oczywiscie korporacje mięsne trzepiące setki miliardów dolarów rocznie powiązane z całym światowym biznesem już ci nie przeszkadzają?

Poza tym mięso idzie na dotacjach z każdej strony i każdy w podatkach się do niego dokłada. Rośliny też, ale w hodowli pasze dostaną dofinansowanie potem jeszcze hodowla, rzeźnie
@trejn: teksturowane białko pszenicy to nie jest po prostu #!$%@? worka "Wrocławskiej". Białka w mące jest około 10%, do tego koszty przetwórstwa, straty itp. To nie jest tania rzecz, chociaż IMO niepotrzebna bo lepiej po prostu przestawić mózg że jesteś warzywa zamiast ersatze. No ale rozumiem że nie dla każdego jest to łatwe.

No i poka mi te tanie kiełki słonecznika. Kiełki to nie ziarna podpowiadam.

Co do wzdęć - jak