Wpis z mikrobloga

@Szpeju gefeliciteerd! Pamiętam jak pracowałem w Holandii i pokazałem w kantynie Guldenom oprocentowanie w Polskich bankach to stukali się w głowę i pytali czy Polacy nie boją się brać kredytów bo to lichwa jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zapaczony: Ja tam wole moje moje oprocentowanie oparte na niemal zerowym Wiborze niż miałbym teraz płacić dodatkowe 3-4% więcej tylko dlatego ze oprocentowanie jest stałe. A tak to niestety wyglada w bankach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Zapaczony: Chodzi mi o to, że oprocentowanie w Holandii jest teraz tak niskie, że ludzie chcąc kupić dom przebijają jego wartość nawet do 50k euro. Dla osób które pierwszy raz w życiu biorą kredyt hipoteczny muszą mieć dość sporo odłożone, żeby taki dom przelicytować.
  • Odpowiedz
@Szpeju:
Dobrze przeliczyłaś warunki? Oni często potrafią przez agencje płacić więcej niż na kontrakcie, bo agencja wypłaca za każdą przepracowaną godzinę, a na kontrakcie masz sztywno i bez znaczenia ile jest dni pracujących w miesiącu. Upewni się też, że pracodawca opłaca emerytalne (agencja musi, pracodawca nie koniecznie).
  • Odpowiedz
@LotnyJerry: Nieprawda zależy kiedy :) Kredyty ze stałym były niżej oprocentowane jeszcze w Lutym/Marcu 2020 !
Banki widocznie przewidywały że wibor spadnie i lepiej cisnąć te stałe.
Teraz jak są droższe to widocznie liczą że wibor pójdzie do góry
  • Odpowiedz
@Szpeju whis u luck bo będziesz tego potrzebował. Też myślałem że vastem złapałem Boga za rękę a to gorsza smycz i kaganiec niż praca przez agenturę. I przez agencje też przecież idzie dostać kredyt na mieszkanie bez problemu
  • Odpowiedz