Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budowadomu #kino #remontujzwykopem
Czy jest tutaj ktoś kto ma "salę kinową" w domu? Mam kilka planów przed budową domu i niewielkie pomieszczenie (~30m2) chciałbym zaadaptować właśnie jako taką salę do oglądania filmów/grania na konsoli. Najbardziej interesuje mnie technika i koszt wygłuszenia, żeby jak najlepiej oddzielić te pomieszczenie od reszty domu jeśli chodzi o hałas. Generalnie też domu z piwnicą nie planuję, ale zastanawiam się czy byłaby możliwość wykopania dołu na te jedno pomieszczenie, które byłoby całkowicie pod ziemią, a wejście do niego ukryte byłoby w szafie - fantazja ponosi ale zawsze o czymś takim marzyłem, to pora marzenia zrealizować. Nie wiem jak na takie coś popatrzy architekt.. albo budowlaniec jeśli tego pomieszczenia nie byłoby w projekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dominias - #budujzwykopem #budowadomu #kino #remontujzwykopem
Czy jest tutaj ktoś kt...

źródło: comment_1632912840NPCZOGHsPc3dFUsbw4O5zj.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@Dominias: Dawaj śmiało z pytaniami. Na pewno nie wygłuszaj za bardzo. Ja musiałem zostawić tylko jedna ścianę wygłuszoną, bo dźwięk był lipny i można było zwariować od tego braku pogłosu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Dominias nie wiem jakie masz plany i styl życia, ale na twoim miejscu zaplanowałbym pomieszczenie na większą ilość aktywności, typu stolik gościnny, planszówki, parkiet taneczny xD, ping pong i inne takie rozrywki. W sensie żeby nie było to tylko ściśle do kina, a coś w stylu imprezowni.
  • Odpowiedz
@Dominias: Jedna rzecz która Ci się może przydać, jest na zdjęciu ale możesz nie zwrócić uwagi - nie skupiaj się tylko na wygłuszeniu, skup się też na akustyce pomieszczenia. Taka sala będzie pusta i musisz w niej zniwelować echo, inaczej źle będzie się oglądało filmy.

Nie jestem ekspertem, ale dla przykładu: właśnie skończyłem sufit podwieszany z wełną w środku - przed zabudowaniem płytami akustyka w zupełnie pustym pokoju była świetna,
  • Odpowiedz
o już lepiej zrobić winniczkę, albo bar z ladą i bilardem.


@niochland: Raczej to brzmi jak rozwiązania rzadko używane. Sala kinowa do oglądania i grania na konsoli to dużo lepszy plan.
  • Odpowiedz
@szymin: ja mam ekran z pleksi pomalowany duluxem z mieszalnika, kolor lekko szary, proporcje gdzieś na forum znalazłem. Wyszło dużo lepiej niż ściana czy zwijany ekran, cena też bliżej 800 niż 2500
  • Odpowiedz
@Dominias: widzę że dzielimy to samo marzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) temat gdzieś w głowie siedzi mi od ok. 10 lat, przerobiłem sobie w głowie już wiele wariantów i ostatecznie zamiast typowo sali kinowej zmieniłem ją na typowego mancave, przy czym:

- odpuść piwnice, chyba że grasz na kodach klapaucius i możesz sobie na to pozwolić - niezależnie od przeznaczenia, ludzie w większości przypadków żałują że budowali piwnice - wyższe koszty, można coś #!$%@?ć podczas budowy itp., ja bym prędzej dobudował pomieszczenie, albo zaadaptował garaż z projektu i postawił oddzielną wiatę / garaż, w tym kierunku ja będę szedł, ale każdy ma własne potrzeby więc nie wnikam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pokój najlepiej jakby miał złote proporcje (Golden Ratio), wtedy dźwięk będzie najlepiej się rozchodzić
- obowiązkowo wygłuszenie wnętrza w postaci wykładziny (może być krótkie runo aby nie zbierać kurzu za bardzo), miejscowo ułożonej gąbki studyjnej (można kupić fajne panele, poszukaj w temacie streamingu)
- w zależności od pomieszczenia i jego układu -
  • Odpowiedz