Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budowadomu #kino #remontujzwykopem
Czy jest tutaj ktoś kto ma "salę kinową" w domu? Mam kilka planów przed budową domu i niewielkie pomieszczenie (~30m2) chciałbym zaadaptować właśnie jako taką salę do oglądania filmów/grania na konsoli. Najbardziej interesuje mnie technika i koszt wygłuszenia, żeby jak najlepiej oddzielić te pomieszczenie od reszty domu jeśli chodzi o hałas. Generalnie też domu z piwnicą nie planuję, ale zastanawiam się czy byłaby możliwość wykopania dołu na te jedno pomieszczenie, które byłoby całkowicie pod ziemią, a wejście do niego ukryte byłoby w szafie - fantazja ponosi ale zawsze o czymś takim marzyłem, to pora marzenia zrealizować. Nie wiem jak na takie coś popatrzy architekt.. albo budowlaniec jeśli tego pomieszczenia nie byłoby w projekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Dominias - #budujzwykopem #budowadomu #kino #remontujzwykopem
Czy jest tutaj ktoś kt...
źródło: comment_1632912840NPCZOGHsPc3dFUsbw4O5zj.jpg
  • 76
Domowa sala kinowa to fajny pomysł, ale najlepiej odpowiedz sobie szczerze ile razy będzie ono używane?


@niochland: Ziomek, ja używam codziennie. Nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem jakiś film czy serial na TV w salonie. Wszystko w swoim kinie. Nie ma nic lepszego niż własna sala kinowa połączona z chillout roomem w piwnicy. Budując czy kupując przyszły dom będę patrzył przez pryzmat tego czy uda mi się zaadoptować jakieś pomieszczenie na to
@Dominias świetna rzecz, kumpel ma tak przerobiony pokój w bloku. dużo jest tego na zagranicznych forach z najczęściej przerabiają garaże. może właśnie pomyśl o takim projekcie z garażem w bryle lub wysunięty. zrób tam kino a auta do garażu na zewnątrz
Nie wiem jak na takie coś popatrzy architekt.. albo budowlaniec jeśli tego pomieszczenia nie byłoby w projekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dominias: Nie polecam, jak pomieszczenia nie będzie w projekcie budowlanym, to będziesz musiał (żeby to zrobić lege artis) zrobić projekt zamienny. Taka zmiana będzie istotna, bo to zmiana kubatury, a to znów wpłynie na kwestie zwiazane z pozwoleniem na budowę.

A jeżeli po prostu na jana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dominias: kiedys mialem cos takiego w wynajmowanym domu i w swoim jak juz w koncu wybuduje tez chce koniecznie xd myslalem, zeby zrobic na tylnej scianie bar i bilard a kanape gdzies w polowie pomieszczenia, czyli zeby byly takie 2 strefy- bilardowo-alkoholowa i filmowa, swietnie sie to sprawdzalo do wszystkich zastosowan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jesli to bedzie w piwnicy to nie martwilbym sie o wygluszenie za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dominias: zakładam że sale kinowe w domu może mieć jakiś 0,01% wykopków a sądzę że i tak się pomyliłem i jest to 0,0001% przecież tutaj większość mieszka z rodzicami, ew wynajmują już sam odsetek właścicieli czegokolwiek jest turbo smieszny