Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budowadomu #kino #remontujzwykopem
Czy jest tutaj ktoś kto ma "salę kinową" w domu? Mam kilka planów przed budową domu i niewielkie pomieszczenie (~30m2) chciałbym zaadaptować właśnie jako taką salę do oglądania filmów/grania na konsoli. Najbardziej interesuje mnie technika i koszt wygłuszenia, żeby jak najlepiej oddzielić te pomieszczenie od reszty domu jeśli chodzi o hałas. Generalnie też domu z piwnicą nie planuję, ale zastanawiam się czy byłaby możliwość wykopania dołu na te jedno pomieszczenie, które byłoby całkowicie pod ziemią, a wejście do niego ukryte byłoby w szafie - fantazja ponosi ale zawsze o czymś takim marzyłem, to pora marzenia zrealizować. Nie wiem jak na takie coś popatrzy architekt.. albo budowlaniec jeśli tego pomieszczenia nie byłoby w projekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dominias - #budujzwykopem #budowadomu #kino #remontujzwykopem
Czy jest tutaj ktoś kt...

źródło: comment_1632912840NPCZOGHsPc3dFUsbw4O5zj.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
Jak to ma być na innym poziomie to wygłuszeniem bym się nie przejmował za bardzo, choć to kwestia indywidualna.

Warto tylko pamiętać o tym żeby było miejsce za ekranem na subwoofery, o suficie podwieszanym bo gdzieś trzeba górne atmosy wsadzić, no i projektor, wzmacniacze, konsola, komputer etc. wszystko co ma wiatrak powinny też być zasłonięte, bo nie po to się wydaje dziesiątki tysięcy żeby słyszeć szelest.

Ja na salę kinową adoptowałem 21metrowe
  • Odpowiedz
  • 0
@Dominias pomysł spoko, ale ja zrobiłbym z mniejszym rozmachem - wygodna sofa, OLED w 77 calach i można oglądać i grać. Projektor nie zapewni Ci takiej jakości oglądanego obrazu jak porządny telewizor.
  • Odpowiedz
@Dominias: już lepiej se wybuduj taki ogromny garaż przy domu, samochody trzymaj pod wiata na dworze jest zdrowiej. A w takim ogromnym garażu zawsze możesz zrobić coś na co tylko masz ochotę, siłownię, bilard, sale kinową, sale koncertową , nawet basen se możesz wstawić, możesz tam brudzić, dymić, kurzyć.
  • Odpowiedz
Masz marzenie i kasę na to? Rób to.


@Dominias @Fr0g6ster:

Przy budowaniu domu łatwo stać się niewolnikiem swoich "marzeń". Cała Polska jest usiana przewymiarowanymi domami które potem trzeba ogrzewać, sprzątać i remontować. Najczęstszą odpowiedzią na pytanie "czego żałujesz po 10 latach od zbudowania domu" jest "zbudowałem za duży".

Więc jeśli masz 2-3 miliony na dom i świetne dochody - buduj sobie dedykowane kino. Jeśli bliżej masz do średniaka - dwa razy
  • Odpowiedz
@resuf: czym malowałeś ścianę, bo ładny efekt uzyskałeś. Sam zastanawiam się nad jakąś farbą lub ekranem, ale ekran 150 cali to około 2500pln.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szymin: ściana zwykłą białą farbą. Jakaś do sufitów. Kupowanie specjalnej farby do projektora to wywalanie kasy w błoto. Podobnie jak wywalenie kasy na ekran.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dominias: nie szedł bym w piwnice. W sensie dobrze ją ogólnie mieć ale nie na taką sale kinowe / zabaw. O ile dźwięk dość dobrze wyciszysz to wibracji niekoniecznie, w skoro ma tak być dobre kino to pewnie i jakiś subwoofer itd.
Powiem więcej - jak masz dużą działkę to zbuduj sobie na to oosbne pomieszczenie przy garażu np. itd. jak masz fantazje to niech będzie np. Podziemny korytarz z domu
  • Odpowiedz
  • 1
@Dominias o jak szanuję xD

Opie, jak chcesz to zrobić dobrze to jak już będziesz miał gotowe pomieszczenie bez wykończonych ścian i sufitu (ale najlepiej żeby już z meblami) to zaproś do siebie akustyka ze sprzętem pomiarowym. Pomiar, w zależności od tego kto, czym i jak robi będzie Cię kosztował między 400 a 1000 zł, poproś gościa żeby Ci zrobił projekt, pomoże ci wybrać adaptację w taki sposób, żebyś nie przegłuszył pomieszczenia
  • Odpowiedz