Wpis z mikrobloga

Nie zdążyłem dziś wypić kawy przed pracą. Myślałem, że będzie git, ale jednak mocno mnie zmuliło, więc ruszyłem do żabki po 3 saszetki "jednorazówek". Niestety była zamknięta, to też oddaliłem się o jakieś 250-300 metrów do najbliższego sklepu.

Idę na pasy. Zatrzymuję się i z drugiej strony idzie chodnikiem baba i #!$%@? się na pasy bez żadnego zasygnalizowania. Auto hamuje na piskach, grube babsko ok 50 lvl i 130 kg z dwoma siatkami wbija sobie "wożącym się" chodem. Z drugiej stron na pasy wchodzę ja, za mną jakaś staruszka, które mówi do niej "Tak się nie robi!", na co obleśny, gruby babsztyl do niej lwim rykiem "NIEE ! MUSI SIĘ ZATRZYMAĆ I JUŻ !!!!!!", staruszkę prawie zdmuchnęło xDDDDD

Gość ledwo się zatrzymał, dosłownie dźwięk startego kapcia przy hamowaniu, a babsko niewzruszone, idzie dumna z siebie. Mógłbym się ze wszystkimi wokoło założyć, że ten waleń nie posiadał prawa jazdy. Gdyby ją #!$%@?ął, to byłby niezły widok, bo flaki wystrzeliłyby pewnie na sporą odległość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Piesi bez prawa jazdy to najgorszy sort. ON MA PIERWSZEŃSTWO, więc sobie wbije kiedy chce. #!$%@?, że idzie chodnikiem i nawet się nie zatrzyma przed przejściem, wejdzie bo mu wolno.

Kiedyś taki idiota (w dodatku ubrany na czarno, a na przejściu 0 oświetlenia) wbił się tak na dwupasmówkę, to gość koło mnie hamował na piskach, a ja nawet nie zauważyłem, że ktoś wchodzi (jak dał krok na pasach, to już je przejechałem i pokapowałem się dopiero 10m dalej, jak spojrzałem w lusterko), co przypłaciłem 500 złotowym mandatem, bo akurat za plecami miałem nieoznakowanych z drogówki, włączyli koguty i kazali mi zjechać XD

Ha tfu na was

#drogi #polskiedrogi #samochody #motoryzacja #ruchdrogowy #niebieskiepaski #rozowepaski #takbylo #gownowpis #prawojazdy #bekazpodludzi #grazynacore
  • 15
  • Odpowiedz
Piesi bez prawa jazdy to najgorszy sort. ON MA PIERWSZEŃSTWO, więc sobie wbije kiedy chce


@Sok_Mandarynkowy: nic na to nie poradzisz. Jako kierowca masz większe obowiązki. Chociażby dlatego, że masz prawo jazdy, a więc zdobyłeś pewne prawa i umiejętności. W dodatku masz pod sobą tonę+ stali, której nie zatrzymasz w miejscu.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: pelna zgoda - ale przejścia dla pieszych na dwupasmówkach (bez świateł i oświetlenia) gdzie jest ograniczenie do 70, a wszyscy grzeją 90-100 to patologia. Po zmierzchu nawet jadąc maksymalnie przepisowo (a nawet poniżej limitu) bardzo łatwo jest zdjąć pieszego który najpierw był niewidoczny (bo ciemno), a potem np. był w martwym polu słupka A.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Jasne, z tym że jadąc po zmierzchu dwupasmówką i zatrzymując się (lub zwalniając np. do 30km/h) przed przejściem narażamy się na to że Litwin w TIRze za nami będzie zaskoczony że nie jedziesz 90 i brutalnie staranuje Twój samochód.( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: masz rację co do typowej baby, ale wytłumacz mi jak to jest, że jak kierowcy czegoś nie widzą bez zatrzymania to i tak jadą przez co wymuszają na innych np rondo, nie widzisz? To zwolnij/zatrzymaj się i wtedy jedz
  • Odpowiedz