Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkanie

Mirki taka sytuacja
Obecnie mam na siebie kredyt na kawalerkę 30mkw i jest tego 270k PLN
Całe mieszkanie kosztuje mnie z kredytem i utrzymaniem około 2k PLN

Razem z dziewczyną myślimy o przeprowadzeniu się w przyszłości do swojego domu.
Znaleźliśmy działkę 520mkw za 250k PLN w Kobyłce, media w drodze, 1,5km do PKP, 1,5km do S8

Mamy teraz poważną zagwozdkę z dziewczyną czy kupić działkę i niech leży czy nadpłacać mieszkanie i o działce myśleć później.
Jest też opcja sprzedania kawalerki w międzyczasie.

Razem zarabiamy obecnie około 10/11k PLN, ona pracuje w branży medycznej, ja w branży handlu elementami do maszyn ciężkich
Oszczędności mamy około 50k PLN.
Jesteśmy w stanie miesięcznie odłożyć około 5/6k PLN.
Jeżeli brałbym działkę na kredyt to raczej na stałą stopę procentową.
Co byście zrobili w mojej sytuacji?
  • 67
@art212 zajmuje się tematami finansowymi w bardzo szerokim zakresie, kompleksowa obsługa. Korzystam z pomocy specjalistów, ale sam też dość mocno zgłębiłem każdy temat. W tym nieruchomości i ich finansowanie.
@kamros92: to niezle macie. moja rada kup mala dzialke tak okolo 500-600 i niech lezy. w okolicy duzego miasta wojewodzkiego dojazd do 20 minut. najlepiej na polu bo takie sa najtansze. za 5 lat to bedzie jedyna wolna dzialka w okolicy a dookola same nowe domy
Obecnie mam na siebie kredyt na kawalerkę 30mkw i jest tego 270k PLN

Całe mieszkanie kosztuje mnie z kredytem i utrzymaniem około 2k PLN

Razem z dziewczyną


@kamros92: Ale przypiliło chyba na to mieszkanko, co?
@kamros92: Sprawdź dokładnie działkę, czy jest objęta PZP lub czy ma warunki zabudowy, czy nie ma jakichś służebności, planowane w okolicy inwestycje, księgę wieczystą, etc. Zastanów się czy możesz podnieść jakoś jej cenę w przyszłości, np. poprzez uzyskanie warunków przyłączy, bo to, że są media to jeszcze nie wszystko. Pogadaj z ludźmi w okolicy. Chodzi generalnie o to, że jak już się chcesz pakować w kredyt to żeby nie było żadnych
@kamros92: jedno mnie w Twoim opisie uderzylo tak, ze az mnie zatkalo!
Dzialka 520m za 480pln za metr?!?!?!?!
to moze pomysl o innej miejscowce...
i mowie serio, bo ja sam szukam dzialki pod wrockiem tak w odleglosci do 30-40km i planuje wydac na nia ze 200kpln... ale za 2000m2. Dzialka pow 100pln/m to juz sporo a u Ciebie wychodzi 5x tyle...
Plus zeby jako tako sie zylo to dzialka 1000m jest