Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkanie

Mirki taka sytuacja
Obecnie mam na siebie kredyt na kawalerkę 30mkw i jest tego 270k PLN
Całe mieszkanie kosztuje mnie z kredytem i utrzymaniem około 2k PLN

Razem z dziewczyną myślimy o przeprowadzeniu się w przyszłości do swojego domu.
Znaleźliśmy działkę 520mkw za 250k PLN w Kobyłce, media w drodze, 1,5km do PKP, 1,5km do S8

Mamy teraz poważną zagwozdkę z dziewczyną czy kupić działkę i niech leży czy nadpłacać mieszkanie i o działce myśleć później.
Jest też opcja sprzedania kawalerki w międzyczasie.

Razem zarabiamy obecnie około 10/11k PLN, ona pracuje w branży medycznej, ja w branży handlu elementami do maszyn ciężkich
Oszczędności mamy około 50k PLN.
Jesteśmy w stanie miesięcznie odłożyć około 5/6k PLN.
Jeżeli brałbym działkę na kredyt to raczej na stałą stopę procentową.
Co byście zrobili w mojej sytuacji?
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mieszkania na kredyt dopóki kredytu noe spłacisz w calości, to nie masz prawa sprzedać tej nieruchomości, bo dopóki trwa umowa kredytu kawalerka jest wlasnością banku


@userrrr: Przeczytałeś to na wykopie? XD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamros92: No ale czekaj. Mieszkania na kredyt dopóki kredytu noe spłacisz w calości, to nie masz prawa sprzedać tej nieruchomości, bo dopóki trwa umowa kredytu kawalerka jest wlasnością banku ze gdyby w razie przestalbys spłacac raty, to bank sprzedaje to mieszkanie żeby odzyskac swoją kasę.


@userrrr: trollujesz czy bajtujesz? XD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@userrrr: o nie, nie trollowales a teraz siedzisz i odpowiadasz na każdy komentarz żeby przekonać wszystkich, że to były jaja ew coś tam innego xD najgorzej #!$%@? xD

Nie będę cię wyzywał bo po co. Po prostu poczytaj bo ci wyżej mają rację - właścicielem mieszkania z hipoteką jest właściciel i może sobie z nim zrobić co chce - również sprzedać
  • Odpowiedz
@kamros92: najpierw bym wzięła ślub, a dopiero później się bawiła w nabywanie nieruchomości wspólnie. I przemyślcie co zrobicie z tym wszystkim jak się rozstaniecie. I podpiszcie wszystko u notariusza - żeby nie bylo problemów później.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@userrrr: przeczytałem wszystkie komentarze (nie tylko twoje) również 3 o tym, że ktoś tam nie czyta wszystkich komentarzy. Naprawdę musisz wytłumaczyć o co ci chodzi bo z żadnego komentarza nie wynika żebyś miał rację/żartował/miał rację z szczególnym przypadku/cokolwiek tam masz na myśli XD
  • Odpowiedz
Się nazbierało:D postaram się poodpowiadać:

@Tank1991 W tej okolicy stoją domy na tego typu działkach ale się upenię.
@vegetassj1 Wiem, że nie jest kolorowo, szczególnie jeżeli chodzi o walki o miejsce w pociągu, ja mam pracę zdalną a dziewczyna przechodzi na częśćiowo taki tryb pracy, temat dojazdów jest nam znany;)
@tellet Nie rozumiem pytania.
@embees05 Podnieść wartośc mogę właśnie przez podciągnięcie przyłączy+ wyczyszczenie działki z krzaków na początku. Na tej ulicy mieszkają już znajomi w dwóch domach i raczej pozytywne opinie, te działki leżały odłogiem bo były to dwie kiszki po 9 metrów szerokości, właściciele teraz się dogadali, połączyli to i działka ma głębokość 18m i mozna
  • Odpowiedz