Wpis z mikrobloga

Dlaczego #polak w 2021 nadal jest tak #!$%@? biedny, że aż piszczy?

Zdecydowana większość samochodów jakie posiadają polacy to są kompletne szroty które przy niewielkim deszczu #!$%@?ą się na najbliższym drzewie pic rel bo opony łyse i zawieszenie #!$%@? xD

Może po prostu nie potrafią gospodarować finansami? Jeśli Janusz zarabia 2500 zł w #januszex a jego żona 2000 zł jako referentka w urzędzie czy kasjerka do tego wjeżdża im 500+ na gówniaka to mają miesięcznie 5000 zł dochodu rozporządzalnego.
Z palcem w dupie mogą wziąć nowe, w pełni sprawne auto typu Dacia (pic rel komentarz) z airbagami, kurtynami, klimą w najmie za niecałe 500 zł miesięcznie. 10% ich dochodu.
Ale po #!$%@?, lepiej zgnita Corsa C czy E46 z check engine, błędem airbaga i bez bieżnika.

A potem łolaboga rodzina zginęła trzeba ograniczyć prędkość najlepiej do 30 km/h i kolejny radar postawić.

#samochody #motoryzacja #pieniadze #bekazpodludzi
JanRouterTrzeci - Dlaczego #polak w 2021 nadal jest tak #!$%@? biedny, że aż piszczy?...

źródło: comment_1632677184LAhE8iIGseeiV38Pq3SngE.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
Ma ważny przegląd? Dziękuję i pozdrawiam


@WCB9968: No tak średnio bym powiedział. Matka jeszcze niedawno miala Yarisa I gen ktory przechodził przegląd w normalnej stacji bez problemu. Co z tego skoro auto nie miało ABS, jezdzilo na #!$%@? oponach i coś było zjenane z hamulcami bo w momencie awaryjnego hamowania Jarwis #!$%@?ł fikoła w prawo.

Zdanie przeglądu nie oznacza bezpiecznego samochodu
  • Odpowiedz
przecież to wersja na rynek brazylijski XD

Taka sama bieda jak gówna do Indii które mają dwa airbagi i abs


@g0dl1ke: ale strefy zgniotu ma chyba te same? i podatność na przewracanie i wycieki paliwa po wypadku? no raczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) i więcej poduszek i esp tego nie zmieni, że jest choojowe pod względem bezpieczeństwa
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci: Jest jeszcze przyczyna taka, że ludzie jebia na czarno i banki maja ich w dupie. Znam taki przykład, gościu śmiga starym trupem a marzy mu się nowszy za około 120k pln. Ale na 500+ samo bank nie chce dać stówki w kredycie.
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci:
Fajny pomysł ale nie proponuj już nic więcej, cyferki nic a nic się nie zgadzają. A do tego wypowiadasz się w takim tonie że chyba sam to albo za wiele jeszcze w życiu nie podziałałeś albo wszystko dostałeś
  • Odpowiedz
@LewaRenkaBoga
Kupiłem kiedyś Dębica Passio, nawet nie wiedziałam, że tyle może zależeć od opony. Miałem świeżą corsę ale bez abs. Na suchym ok, popadało to ślizgały się jak na lodzie, 2 stłuczki w ciągu pewnie 2 lat, w tym przejazd przez trzy pasy ronda, prawie w trawę -naprawdę jechałem bardzo wolno. Kupiłem dobre używki (nie były mocno tańsze od Dębica) i nigdy już więcej nic takiego się nie wydarzyło.
  • Odpowiedz
  • 0
@JanRouterTrzeci ogólnie to posiadam dwa samochody mazdę 3 (2005) i Trabanta 1.1 (1990) każde z tych samochodów ma dobre heble i dobrej jakości opony. Nawet jak kupiłem swego czasu Lanosa za 400 zł to założyłem mu nówki opony by być bezpieczniejszym bo się drogi czyma. Co do jakości zabezpieczeń w dacie wątpił bym xd jedzilem dwoma modelami w tym jednym z 2021 i te auta są robione po taniości że myślę że
  • Odpowiedz
  • 1
@r5678 ja się łapie za głowę jak widzę ceny aut z salonu. Głupi silniczek 1.1 który po kilku latach się rozwali mam płacić ok 90 000
  • Odpowiedz