Wpis z mikrobloga

@boeing_boeing czemu niby Max bardziej zasługiwał? Jechal zajebiste 1/3 wyścigu, potem bardzo przeciętnie + wyprzedzony przez Alonso. Na p2 wpadł dzięki decyzji o zmianie opon.

Lando przejechał zajebiste 48/49 okrążeń. Mimo spodziewanej straty p1, odzyskał pozycje, zrobił przewagę, bardzo długo utrzymał się na pośrednich, do tego bardzo dobre tempo. Hamilton nie mógł sobie z nim poradzić mimo DRSu. Jasne, decyzja przekreśliła wszystko, ale przejechal duuuuuuużo lepszy wyścig niż Verstappen.
Hamilton nie mógł sobie z nim poradzić mimo DRSu


@FanaticoRosso1910: Przecież Hamilton zdążył użyć raz DRS, a potem w środku toru obaj zaczęli tańczeć przez co Ham zgubił 1 sekundę do aktywacji, a następnie DRS wyłączyli, bo deszcz. Natomiast racja, Lando pojechał lepiej niż Max (chociaż Sochi idealne dla szybkich na prostej MacLarenów, więc Max wyciągnął co mógł z RB), ale dzieciak musi nabrać pokory.
@Nooser nie liczyłem ile razy Ham użył DRS, ale skoro tylko raz to tym bardziej szacun, że Lando go zdołał utrzymać z tyłu bez strefy DRS.
A co do pokory - bez przesady. Na Monzie jechal mega pokornie drugi. Zgłosił, że jest szybszy od Ricciardo, dostał zwrote, że ma jechać dalej i pokornie jechał. Tutaj po prostu chciał rzucić wszystko na jedną kartę i wygrać - ja to nie widzę braku pokory.
@FanaticoRosso1910: Po obejrzeniu onboardów stwierdzam, że masz rację. Główna wina zespołu za #!$%@?ść w podejmowaniu decyzji + zagotowanie się Lando. Natomiast moim zdaniem to na dobre mu to wyjdzie w dłuższej perspektywie. Gdyby zespół go ściągnął na chama i Lando by skończył 2 albo dalej to by myślał co by było gdyby został. A tak to trochę mu to da do myślenia, że zespół ma więcej info i może mieć rację.
@boeing_boeing no dokładnie. Nie ma co tu sie doszukiwać jakiegoś braku pokoru, chamstwa czy czegoś tam. Szkoda, że to nie film i nie da się zobaczyć alternatywnej wersji, gdy Lando wygrywa.
Co do komunikacji - Hamilton też nie miał tłumaczone co się będzie dziać tylko, że ma zjechać i koniec. Dopiero po tym dostał info, że będzie mocniej padać, dlatego taka decyzja.
I tak powinno być.
Myślę, że wyszedł brak doświadczenia Lando