Wpis z mikrobloga

#przeszedlem Rise of the Tomb Raider. Bardzo miło spędzone ponad 20 godzin :)

Reboot Tomb Raidera z 2013 roku tak bardzo mi się podobał, że przeszedłem go 2 razy (co mi się nie zdarza zbyt często). Dlatego do drugiej części byłem nastawiony mega pozytywnie. I się nie zawiodłem.

Fabuła, jak to zwykle w klimatach Indiany Jonesa. Coś do odkrycia, czego jeszcze nikt nie odkrył. Fabułę śledzi się z umiarkowanym zainteresowaniem, nie powala, ale też nie jest jakaś żenująca.

Gameplay delikatnie ewoluował od części pierwszej. Dalej w głównej mierze platformujemy, szukamy znajdziek i pchamy fabułę, mniej skradamy się i walczymy i rozwiązujemy zagadki środowiskowe. Dodano kilka nowych możliwości jak zatrute strzały, możliwość wspinania się po strzałach czy tworzenie pułapek. Nic nadzwyczajnego, ale lekko rozbudowuje gameplay. No i gra wygląda momentami olśniewająco, widoczki przednie :)

Nie ma co się rozpisywać za dużo - jak ktoś szuka dobrej przygodówki, lubi szperać i przyjemnie poskakać - można uderzać. Teoretycznie można uderzać od drugiej części, bo fabularnie ma bardzo niewiele wspólnego z jedynką. Ale pierwsza część hulała już za darmoszkę, więc jeśli ktoś przytulił, to może zacząć od początku.

Bardzo przyjemnie spędzone 20h, polski dubbing bardzo przyzwoity. Można poczekać na obniżkę na steamie, gra w czasie promocji fruwa po jakieś 20 złotych. Jeśli się zdecydujecie to będą dobrze wydane pieniądze :)

#gry #grypc #grysteam #tombraider #riseofthetombraider
John_Doenut - #przeszedlem Rise of the Tomb Raider. Bardzo miło spędzone ponad 20 god...

źródło: comment_1632651903U3oToicjN7ldeaTPJyB7d8.jpg

Pobierz
  • 3