Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nikt mi nie mówił, że zebranie kasy na wkład własny to najmniejszy problem. Znacznie trudniejsze jest znalezienie dobrego mieszkania.

Mam 3 opcje:
- mieszkanie z wielkiej płyty
- względnie nowe budownictwo, czyli mieszkania wybudowane po 2000r.
- mieszkanie od developera z czym wiąże się czekanie ok. roku. W dodatku będę musiał brać w ciemno

Od znajomych dowiedziałem się, że w #krakow nie ma co brać mieszkania od developera, bo wszyscy robią jak najtaniej i te mieszkania są znacznie gorsze niż mieszkania z wielkiej płyty.
Z wielką płytą mam znów taki problem, że
a) jebitne korytarze
b) krzywe ściany
c) obskurne klatki schodowe
d) całe mieszkanie było do remontu, przez co cena już nie jest w ogóle atrakcyjna.

W ciągu ostatnich 3 miesięcy oglądałem ponad 30 mieszkań, z czego większość z wielkiej płyty i #!$%@? jest.

Nie wiem co robić. Nie chcę płacić 600 000zł za niepewne mieszkanie od patodevelopera, nie chcę płacić 500 000zł za mieszkanie (+ 100 000zł za remont) z wielkiej płyty.
Wiem, że na wykopie większość radzi wielką płytę, sam też raczej bym się skłaniał ku temu, ale przecież nie zapłacę takiej kasy za brzydkie mieszkanie z obrzydliwą klatką schodową z PRLu.

#mieszkanie #pytanie #kupnomieszkania #kiciochpyta #patodeveloper #deweloper #prl #wielkaplyta #dom #hipoteka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #614e06189ce06a000a9303ee
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 28
  • Odpowiedz
Od znajomych dowiedziałem się, że w #krakow nie ma co brać mieszkania od developera, bo wszyscy robią jak najtaniej i te mieszkania są znacznie gorsze niż mieszkania z wielkiej płyty.


@AnonimoweMirkoWyznania: ale farmazony,
Obecnie w każdym nowym mieszkaniu masz ocieplenie porządne, okna trójszybowe, wentylacje porządną.
  • Odpowiedz