Wpis z mikrobloga

Uuu... piratujo, a później się wstydzą i usuwają wpis.

Ja gdybym kradł, to bym się nie chwalił, a jakbym już się chwalił, to bym później szybko nie usuwał wpisu żeby inni nie widzieli ()


Ale nic nie ginie na wykopie ( )

Sam piraciłem ostro w latach 90' - jak chyba każdy wtedy, ale żeby to robić dalej w 2021, a już w szczególności ściągać jakieś crapy zamiast wartościowych gier to xD

Nie można się niczego więcej ani mniej spodziewać po ludziach których 90% wpisów jest na tagu przegryw ( )

#cyberpunk2077 #gry #pcmasterrace #bekazpodludzi #steam
źródło: comment_1632500299QfOZH59AJLI2jtQN3YqE0B.jpg
  • 15
#!$%@? czy ktoś piraci czy nie, tak samo jak mają #!$%@? czy sami piracą czy nie


@supra107: tak samo nie jestem obojętny jak ktoś w sklepie chowa coś pod kurtkę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Atreyu: A dobra, to nie ma dyskusji jeżeli uważasz że ściągnięcie danych z Internetu jest tak samo szkodliwe jak kradzież fizycznego przedmiotu ze sklepu i powinno być tak samo karane. Na bank nawet teraz masz pliki na dysku które naruszają prawa autorskie w mniejszym lub większym stopniu, choćby jakieś durne memy, więc z tą logiką powinieneś siedzieć za kradzież. To tak nie działa, ale to mokry sen korporacji ale ideę co
@supra107: przecież ludzie nie są tacy sami, są lepsi i gorsi. Mądrzejsi i głupsi, bogatsi i biedniejsi, ci którzy płacą za towar który używają jego twórcom, jak i piraci. Myślenie inaczej jest naiwne i jw. wyrasta się z niego ( ͡º ͜ʖ͡º)

Oczywiście że jestem lepszy. Samo to że wyrosłem z piractwa o tym świadczy ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Atreyu: A brzmisz jak Polak, który wyemigrował do UK, dorobił się i nagle potępia swoją ojczyznę i rodaków tylko dlatego że dorobił się za granicą. Takie zatracenie skromności poprzez zaślepienie sukcesem. Zamiast zrozumieć dlaczego ktoś piraci musisz za wszelką cenę to potępić i pokazać jak bardzo jesteś od tej osoby lepszy, bo nie musisz robić tego co ona. Zgaduję że rolników w USA którzy wykorzystują zpiracone oprogramowanie aby móc samemu naprawić
@supra107: przestałem piracić w Polsce, gdzieś między studiami a pierwszą pracą na pełen etat, a do #uk wyemigrowałem parę lat później. Jak mnie na coś nie było stać, to nie kupowałem. Jak na czymś mi zależało, to potrafiłem odłożyć

Jak ktoś zarabia na siebie i dalej piraci (więc nie można tego już tłumaczyć biedą, czy kiepskimi warunkami rodzinnymi) to jest dla mnie podczłowiekiem
@supra107: a czy Żydzi powinni wysiedlać Palestyńczyków z ich ziemi? Jak rozwiązać problem Ujgurów? Czy Tajwańczycy mają rację w kwestii Tajwanu?

Jest na świecie wiele problemów, które nijak mają się do tego że jak ktoś dorosły piraci dziś gierki żeby sprawić sobie rozrywkę za darmo - jest podczłowiekiem
@Atreyu: Mmm, podludzie i nadludzie, jakże cywilizowany sposób myślenia. Przypomina mi trochę idee pewnego malarza z wąsikiem.

Normalne osoby nigdy nie klasyfikują ludzi jako podludzi i nadludzi, robią to jedynie osoby z zapędami do władzy. I nie, nie jest to normalne. ;)
@Atreyu: Nie chciałem udowodnić że piractwo jest dobre, tylko że piractwo nie jest wykroczeniem na tym samym poziomie co kradzież telefonu. Ale za każdym razem kiedy ktoś chce to udowodnić jest odbierany jako obrońca piractwa, bo nie można mówić że coś złego nie jest aż tak złe jak się to ludziom wydaje.

W każdym razie nie ma sensu brnąć w to dalej, bo ty nadal będziesz mnie uznawał za nieludzkiego śmiecia