Wpis z mikrobloga

Wiele na Wykopie pisało się o znaczeniu kulturowym twórczości Young Leosi. Dziś w dniu premiery albumu nie wolno przegapić tego co osiągnęła wspólnie z kolejną geniuszką nurtu sukorap Oliwią Brazil. Ich wspólny utwór "Stonerki" to arcydzieło przede wszystkim ze względu na zwrotki chojnie obdarzonej talentem i osłoną lipidową raperki z Kraju Kawy.

dupa - skacze góra, dół, kiedy rządzi nią suka


Rudolf Steiner w Die Philosophie der Freiheit pisze, że prawdziwą wolność człowiek może osiągnąć wtedy, gdy uda mu się przebić ograniczenia moralne świata zewnętrznego, które również blokują jego psychikę, za pomocą tak zwanej fantazji moralnej (moralische Phantasie).

Oliwia z Brazylii nawiązując do Filozofii Wolności Steinera udowadnia, że dupa jest zależna od mózgu (dupą rządzi suka), a więc człowiek poprzez Siłę Woli jest w stanie osiągnąć Wolność, sterować swoim szczęściem, być "Dyspozytorem własnych torów" (szkoła katowicka Łuszcza).

Umysł jest tutaj wyraźnie odseparowany od Ciała i to właśnie on pozwala pokonać zagrody moralne, opór społeczny lub opór fizyczny własnego ciała i osiągnac cel (w tym przypadku przedstawiony jako poruszanie dupą). Ten swoisty Triumf Woli (Triumph des Willens) jest najbardziej kontrowersyjnym elementem filozofii Oliwki, nawiązując wprost przeciez do filozofii nazistowskiej (która częściowo czerpała z Nieztschego, ale jak wiemy przekręcała go do własnych potrzeb).

rusza cały stół, rusza każdego fiuta

mogę być skuta, ale tylko przez bucha

kto nie skacze, ten wydzwoni pały i nie rucha


Tutaj Oliwka wyraźnie nawiązuje do filozofii współczesnej, a zwłaszcza nurtu #blackpill popularnego także na portalu Wykop. Zauważmy, ktoś mógłby powiedzieć, jak to "każdego fiuta"? Czy nie powinno być tak, że jedynie fiuty zainteresowane?

Oliwia podkreśla, że problem jest następujący: jeśli fiut (mężczyzna) się nie podporzadkowuje regułom, to ryzykuje brak seksu. Tym samym zauważa, że wolność seksualna kobiet (mogę być skuta, ale [obecnie, po rewolucji seksualnej] tylko przez bucha) nakłada na mężczyzn obowiązek "skakania tak, jak chce tego suka"!

Ledwie minutowa obecność Oliwki na utworze "Stonerki" wystarczyła, nie tylko przedstawić istotne postępy w rozważaniach na temat Wolnej Woli i Wolności, ale przy okazji by udowodnić #blackpill. Mam nadzieję że to nie ostatnie słowo alternatywnie chudej artystki z ojczyzny Capoeiry.

#youngleosiaposting #youngleosia #filozofia #gruparatowaniapoziomu #polskirap
knur3000 - Wiele na Wykopie pisało się o znaczeniu kulturowym twórczości Young Leosi....

źródło: comment_16324748183Ac1r9mI066fUyKJNkeOrO.jpg

Pobierz
  • 87