Wpis z mikrobloga

Kolejny po Evergrande: akcje dużej firmy budowlanej Sinic spadają o prawie 90%. Zawieszono handel. Obniżono rating w obawie przed niewypłacalnością. Firma ma zapłacić odsetki w wysokości 246 mln USD należne 18 października. Ponadto spółka urwała kontakt z mediami.


#chiny #gospodarka #finanse #ekonomia #gielda #swiat
Pobierz
źródło: comment_1632393600CdbaUJbTXPw5de83bQyfNY.jpg
  • 24
@Narmol: ale tu przecież nie chodzi że to W NASZEJ OCENIE nie ma związku (bo nie)
tylko jak Ci się zrobi panika szeroka to lepiej się wyprzedać przed nią i obkupić na najgorszym sentymencie (odkupujesz taniej coś co sprzedałeś drożej) niż przeczekać (masz to samo co miałeś)
i jeśli masz rację, że to bez związku to na giełdzie nie chodzi, żeby mieć rację, chodzi żeby zarabiać, odczytywać nastroje zjebów-panikarzy
@maniek74: psychologicznie pewnie nie, wiadomo że antycypujesz jakieś zdarzenie i jak źle przeczytasz potencjalną reakcję to "wracając" do rynku stracisz. tak samo nie wiadomo czy przy ew. zwale ustrzelisz sensowny dołek, czy w ogóle wejdziesz w rynek
jak halinka z warzywniakiem ogłasza upadłość to się wyprzedajecie na GPW?


@Narmol: Halinka zainwestowała oszczędności swojej firmy wierzycieli akcjonariuszy w tą firmę budowlana w chinach ???
@maniek74: ja w skrócie robię tak, że antycypując coś złego na horyzoncie patrzę z jakich papierów jestem już zadowolony, że zarobiły mi tyle że nie będę się bawił w nadmierną chciwość, albo takie co mielą od pół roku i jestem "na zero" - to zamykam. takie które obstawiam, że jeszcze zarobią i kryzys im nie straszny zostawiam, tak samo te na stracie, które uważam że na pewno odbiją
@affairz: to bardziej sie sprawdzi przy graniu spekulacyjnym, jak mam dobry papier na longa, to nie chce mi sie z tym #!$%@?, sprzedawać a pozniej gapić sie całymi dniami w indeksy i szukac dołka, gdzie trafic dołek to zazwyczaj czysty fart + tak jak pisalem, zawsze jest ryzyko, ze z zapowiadanej zawieruchy nic nie wyjdzie i zostaniesz na peronie
@maniek74: zawsze możesz zredukować zaangażowanie. jak masz 100% w akcjach to zjedź na 60%. jak będzie promo masz 40% na zakupy, jak nie to i tak znajdziesz inne okazje na te 40%
@affairz: Hmm, trzymam cos 2-3 lata, mam tam zysk 150-200%. Twoim zdaniem dobrym rozwiazaniem jest sie wyprzedać, bo wykopki #!$%@? o krachu? I gdzie niby znajde okazje to odrobić, na meme stockach polecanych na tagu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
tymczasem na chińskim wykopie: "ej chińczyki, ale odbije mi ten papier prawda? bo wszedłem za cały hajs rodziców"


@affairz: ciekawe czy na chińskim bankierze piszą:"ej chińczyki, nie dajcie się wyleszczyc, grubas chce ten papier" xD