Wpis z mikrobloga

Dziś poranna rozmowa Mazurka zaczyna się od jego słów- "Czwarta fala koronawirusa podobno nadciąga." Sutkowski na to, że przestaliśmy się bać, przestaliśmy być ostrożni, nie przestrzegamy zasad w zgromadzeniach i komunikacji.
A w piątek impreza, ale im wolno.
#mazurek #koronawirus #hipokryzja
  • 34
  • Odpowiedz
@burzopol: nawołuje, bo taką ma pracę. Gdyby nawoływał do nieprzestrzegania to by się zachowywał nieodpowiedzialnie. Zresztą, ten cały wątek to jakaś straszne czepianie się. Przecież obecnie nie ma zakazu spotykania się. Na dodatek, chyba wszyscy tam byli szczepieni. Dla mnie dużo gorsze jest to, że Budka kłamał, że w tym czasie pracował.
  • Odpowiedz
@msichal: od dawna, ja miałem koncert na stadionie i przeniesiony, a na meczu na stadionie Narodowym mogę być.
Niemniej, nie chodzi o zakaz imprez w restauracji, niech się bawią. Tylko po 4 dniach, od rana w radio krzyk,że 4 fala, bo się ludzie nie boją, bo zapominają o dystansie społecznym. No, chyba że to moja impreza, to akurat może być.
  • Odpowiedz
@burzopol: idzie lato, zakażenia spadają. „Widac efekt szczepień, zakażeń jest mniej, ale trzeba uważać i dbać o zalecenia sanitarne”, mówią. Idzie zima, zakażenia rosną - „no proszę państwa, szczepienia nie idą nam najlepiej, ludzie nie przestrzegają zaleceń, gromadzą się, a do tego wracają z wakacji”, mówią. Za rok będzie to samo.
  • Odpowiedz
@burzopol: I co z tym zrobicie? Nic XD, powkurzacie się, oburzycie jak tak można, nie wyciągając wniosków i konsekwencji, a wkrótce zapomnicie, a politycy nadal będą się bawić naszym kosztem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@burzopol: nie chodziło mi, żeby pokazać, że jestem jakiś lepszy czy coś, ale pomyśl czy cokolwiek realnie się zmieni? Po aferze podsłuchowej, władze objął PiS, a nie PO , bo było, źle, skutki widzimy do dzisiaj... Czy politycy zostali rozliczeni? Nie słyszałem.
  • Odpowiedz
@kvas: ale tu mało kto wierzy w to że ktoś zostanie rozliczony. Chodzi o inne rzeczy. Po pierwsze, zdjęcia imprezujących razem polityków trzeba pokazywać rodzinie, bo jak widać, oni razem piją wino, a spór Pis-reszta popsuł już niejedne rodzinne święta.
Po drugie, ja wiem, że nie ma co się przesadnie bać wirusa bo albo a) nie jest tak strasznie, skoro są imprezy z "ludźmi którzy są u władzy," posłanki robią
  • Odpowiedz
Po pierwsze, zdjęcia imprezujących razem polityków trzeba pokazywać rodzinie, bo jak widać, oni razem piją wino, a spór Pis-reszta popsuł już niejedne rodzinne święta.


@burzopol: To prawda, jako ludzie jesteśmy zbyt spolaryzowani, dzięki czemu łatwo nas ze sobą skłócić i dzięki zajęciu nas czymś innym, można robić co się chcę.

Po drugie, ja wiem, że nie ma co się przesadnie bać wirusa bo albo a) nie jest tak strasznie, skoro są imprezy z "ludźmi którzy są u władzy," posłanki robią sobie fotki bez maseczek w grupie, ludzie jeżdżą na wakacje lub b)- uwaga foliowa czapeczka mode on xD- ludzie "władzy" mają super hiper szczepionki i ich wirus nie dotyczy, a szary obywatel zachoruje i umrze, więc bez różnicy mi to, bo co to za życie (opcji b nie daje za dużo szans w rzeczywistości
  • Odpowiedz