Wpis z mikrobloga

Albo gdy całe życie pracowałem na JDG i mam grosze jako emerytura, ale żyje z wynajmu to jestem ugruntowanym i niereformowalnym nierobem?


@Fifarafaaa: jeżeli pracowałeś nędznie(byłeś małorobem) to i emeryturę masz nędzną. Mieszkanie i podstawowe wyżywienie ci się należy bo to są prawa człowieka ale na nic więcej to ty nie licz. No i nie masz prawa nikogo wykorzystywać za swoje porażki życiowe lub zawodowe.


Czy nazwiesz nierobami i pasożytami osoby
@mat888: Nie pracowałem nędznie, a wręcz odwrotnie, ale uznałem, że nie ufam państwu w kwestii zabezpieczenia mojej emerytury i postanowiłem samemu o nią zadbać. Odpowiedzialność to bycie "małorobem", cokolwiek to znaczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z korwinizmów wyrosłem po skończeniu 16 lat, ale widzę, że chłopaki na tagu #antykapitalizm też ładnie odklejeni
Nie pracowałem nędznie, a wręcz odwrotnie,


@Fifarafaaa: to widocznie byłeś kombinatorem który przycinał na składakach. Albo ta robota była mało warta, nie wnikam i mnie to nie interesuje. Jak ktoś pracował 10 lat w życiu to niech się nie dziwi że ma słabą emeryturę, ale mieszkanie mu się należy. Jak psu buda.

postanowiłem samemu o nią zadbać


@Fifarafaaa: postanowiłeś zadbać o nią żerując na czyimś garbie. Szczerze gardzę, sam mam
Zarabianie na podstawowej potrzebie drugiego człowieka jest obrzydliwe.


@JAI2L9LAD: Tyś słyszał o sklepach spożywczych? Może o lekarzach? Piekarz? Budowniczy? Elektryk? Może o hotelach? Przecież cała nasza cywilizacja jest zbudowana na handlu naszymi potrzebami.

Osoby które wynajmują mieszkania są potrzebne dla takich ludzi jak ja które nie chcą/nie mogą mieszkać w jednym miejscu przez całe życie bo np pracują wyjazdowo. Problem z mieszkaniami w Polsce wynika tylko i wyłącznie z polityki. Rentierzy
@JAI2L9LAD: Ja bym jeszcze napisał o pasożytach którzy korzystają z moich składek na NFZ. W zeszłym roku poszło ode mnie na sam NFZ około 70k zł (według RMUA). W tym roku musiałem mieć dwie operacje. I co? Sam muszę za nie zapłacić! Musiałem iść prywatnie bo szpitale dały mi taki termin, że ja pieje.. Poszło (na same operacje) 20k zł z moich kieszeni. Nie liczę straconej kasy z L4, ceny leków,
Obrzydliwi ci piekarze, jak można żądać zapłaty za chleb. Piramidy potrzeb nie widzieli?


@Laukaer: a znasz może przypadki ludzi, którzy są zmuszeni wynajmować bułki, bo nie stać ich na zakup? Bo coś Twoje porównanie nie ma za bardzo sensu w tym przypadku xd
@JAI2L9LAD: Ale przecież dzięki takim osobom/firmom wiele osób ma możliwość zamieszkać np. w Warszawie i podjąć pracę, która umożliwi im w przyszłości zakup własnego mieszkania. A tak start w Warszawie, czy innym mieście wojewódzkim mieliby i tak głównie najbogatsi ludzie lub ze znajomościami.

Co więcej to pozwala na wolność co do wyboru miejsca zatrudnienia/branży. Jakby każdy miał kupić mieszkanie albo dostałoby przydział od państwa to do emerytury robiłby w jednej robocie,
@zexan no nie ma sensu bo wynajem mieszkania to usługa, a bułki to towar. Bardziej trafionym było by porównanie do samochodu - nie stać cię na kupno? Wynajmij. Nie stać cię na najem? Jedz komunikacją miejską.
Ale wy wolicie w momencie kiedy nie stać was na kupno samochodu żeby każdy dostał samochód za darmo. Ale nie byle jaki - to musi być nowe auto, albo maks kilkunastoletnie klasy premium.