Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem swoją instalację. Wszystkie wyceny zaczynały się od 3500 do nawet 4500 za kW.

Robota wykonana razem z tatą i bratem. Na dachu całe 16,38 kW, koszt według exela 34757 zł co daje około 2120 zł/kW
Czas pracy dwa dni w pojedynkę i jeden dzień we trójkę na montaż i spięcie wszystkiego.
Panele Longi 455w, falownik Lumel 20kW. Azymut 175S, kąt 10 stopni. Jak mi braknie w domu prądu to dołożę jeszcze 5kW na dachu domu.

Chyba minąłem się z powołaniem bo firma bierze minimum 20k przychodu za taką instalację przy cenach niehurtowych ¯_(ツ)_/¯
#budujzwykopem #remontujzwykopem #fotowoltaika
Pobierz stujbeznug - Właśnie skończyłem swoją instalację. Wszystkie wyceny zaczynały się od 3...
źródło: comment_1632219329LIltcBNwdhaospBXI0U3kJ.jpg
  • 60
@testerwykop Mireczku... Jeśli się nie mylę to Lumel jest polską firmą z długą tradycją, produkującą falowniki wyższej mocy. Zaopatruje sporą część sektoru farm fotowoltaicznych. U nich nie kupisz falownika 3 albo 5 kW. Produkują dużo szajsu dla kopalń, więc wierzę że kontrola techniczna jest tam na o wiele wyższym poziomie niż u chińczyka.
@stuj_bez_nug: Gratulacje. Mam jednak 3 pytania:
-Czy biorąc panele wraz z montażem nie zapłaciłbyś 8% vatu?
-Co z odbiorem? Czy zakład energetyczny nie robi problemów?
-Co z gwarancją? Czy producent paneli lub falownika nie wymaga montażu przez wykwalifikowaną ekipę?
@mayek 3,5k do 4,5k to wycena z montażem. U mnie 20k oszczędności na własnej robocie a VAT płaciłem 23%. Elektryk kasuje 600 zł za pieczątkę z pomiarami i odbiorem (wliczone w cenę za całość). Nikt nie wymaga montażu przez "wykwalifikowaną ekipę". Oddział gwarancyjny Longi mają za Odrą a na Lumel serwis w Polsce.