Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem swoją instalację. Wszystkie wyceny zaczynały się od 3500 do nawet 4500 za kW.

Robota wykonana razem z tatą i bratem. Na dachu całe 16,38 kW, koszt według exela 34757 zł co daje około 2120 zł/kW
Czas pracy dwa dni w pojedynkę i jeden dzień we trójkę na montaż i spięcie wszystkiego.
Panele Longi 455w, falownik Lumel 20kW. Azymut 175S, kąt 10 stopni. Jak mi braknie w domu prądu to dołożę jeszcze 5kW na dachu domu.

Chyba minąłem się z powołaniem bo firma bierze minimum 20k przychodu za taką instalację przy cenach niehurtowych ¯_(ツ)_/¯
#budujzwykopem #remontujzwykopem #fotowoltaika
stujbeznug - Właśnie skończyłem swoją instalację. Wszystkie wyceny zaczynały się od 3...

źródło: comment_1632219329LIltcBNwdhaospBXI0U3kJ.jpg

Pobierz
  • 60
@mayek: tak, z montażem 8% taniej. Ale nawet #programista15k jak wejdzie na dach zarobi 2x więcej niż przy komputerze jak kupi na 23% materiał i sam zamontuje. U mnie 10tys taniej wyszło a dodać trzeba było 5 osobo roboczodni, edukacji w tym zakresie nie liczę

@stuj_bez_nug: no jasne że w pompie więcej rzeczy się może popsuć. Serwisy gwarancyjne(wszystkiego) to tylko wyciąganie kasy i próba uwalenia gwarancji, lepiej tą kasę włożyć
@stuj_bez_nug: Na razie tak, bo w lato elektrownia węglowa spali mniej węgla a zimą o tyle więcej co oddałeś, więc ta "zeroenergetyczność" wydaje się mieć sens. Jednak za 3-5 lat w południe będziesz chciał pchać prąd do sieci a blok węglowy nie będzie mógł być wygaszony bo wieczorem musi znów być odpalony. Z tego powodu po prosumencie wszyscy z domowymi źródłami dostaną za wyprodukowaną energie maks 1/3 tego co za pobraną,
@stuj_bez_nug: A co z tym ich monitoringiem po 5 "darmowych" latach? Ile sobie wołają za abonament? Ciekawy sprzęt.

Jak robiliście ostatni rząd modułów w poziomie to ile zrobiliście dla nich punktów podparcia? Widzę klemy tylko na krótkiej ramie.
sam sobie odpowiem
Longi - "if modules are installed on brackets parallel to the roof or wall, the minimum gap between the module frame and the roof/wall shall be 10cm for air ventilation so as to prevent module wire damage"
@stuj_bez_nug: Ze sprawnością ~3-4 razy większą niż grzanie prądem oraz możliwością chłodzenia latem.
Klimy są bardzo ciche.
Suche powietrze nie wiem skąd wziąłeś, klima osusza powietrze gdy je chłodzi a nie grzeje.
Nie jest to rozwiązanie bez wad, ale jeśliby porównać to do pieca elektrycznego...