Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem swoją instalację. Wszystkie wyceny zaczynały się od 3500 do nawet 4500 za kW.

Robota wykonana razem z tatą i bratem. Na dachu całe 16,38 kW, koszt według exela 34757 zł co daje około 2120 zł/kW
Czas pracy dwa dni w pojedynkę i jeden dzień we trójkę na montaż i spięcie wszystkiego.
Panele Longi 455w, falownik Lumel 20kW. Azymut 175S, kąt 10 stopni. Jak mi braknie w domu prądu to dołożę jeszcze 5kW na dachu domu.

Chyba minąłem się z powołaniem bo firma bierze minimum 20k przychodu za taką instalację przy cenach niehurtowych ¯_(ツ)_/¯
#budujzwykopem #remontujzwykopem #fotowoltaika
stujbeznug - Właśnie skończyłem swoją instalację. Wszystkie wyceny zaczynały się od 3...

źródło: comment_1632219329LIltcBNwdhaospBXI0U3kJ.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • 0
@Crow7422 W zimie COP 3-4? Nie dam wiary.
Klimę też pewnie będę montował, ale do chłodzenia w lecie. Natomiast nie widzę wad kotła oprócz sprawności 1:1. A prądu mi nie braknie.

Montując samemu instalację droższą o 15k niż wszyscy zalecają wykluczyłem rachunki rachunki za prąd, ogrzewanie i chłodzenie, popiół i węgiel/groszek/pelet, kominiarza, miejsce na opał, serwisy sprzętu, obawy że spierniczy mi się urządzenie za 20-30k, brudny dach, grzanie jak będę na wczasach,
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug: Władowałeś kupę kasy w pv żeby teraz zużywać prąd w najmniej ekonomiczny sposób.
3-4 to wartość sezonowa SCOP, w duży mroz nawet niech będzie to 2, to wciąż 2x lepiej niż ten piec.
To tylko moja opinia.

Wołaj jak będziesz miał dane co do produkcji pv oraz zużycia elergii przez ogrzewanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powodzenia i jeszcze raz gratulacje za instalacje.
  • Odpowiedz
  • 1
@Crow7422 Już nie wiem jak to tłumaczyć.

Montuje sam PV 10kW + pompa ciepła = pewnie z 55k. Dostaje urządzenie które wypada serwisować, z bezsensowna elektroniką, nie wierzę że wytrzyma 25 lat. Może się spie#$@#ć po 10 latach i będzie lipa.(więcej o 20k niż najtaniej elektrycznie)

Montuje sam PV10kW + klima = pewnie około 35k wieje mi w plecy ciepłym powietrzem a na końcu pokoju mam chłodniej, "cicho" szumi, nie grzeje
  • Odpowiedz
  • 2
@plastic11 No wiem, ale instalacja nie jest kładziona po taniości. Kable odpowiednio zwymiarowane, na dachu peszel NIEPALNY bo stalowy na całej długości, antyprzepięciówki na oba stringi po stronie DC i po stronie AC, bezpiecznik i różnicówka, bezpieczniki topikowe po stronie DC, kable podwieszone na spinkach nierdzewnych a nie na trytytkach, wkręty do blachy bimetal a nie zwykłe farmery. Instalacja zrobiona zgodnie z kartami katalogowymi i zgodnie ze sztuką, brat jest elektrykiem wysokich
  • Odpowiedz
  • 0
@Jones_Indy no nie wiem czy mogę, bo dom się dopiero buduje. Instalacja jest na budynku garażowo gospodarczym który jest na tym samym pozwoleniu na budowę. Budowę zakończę pewnie końcem 2022 lub w 2023. Muszę się jeszcze dowiedzieć czy mogę już teraz coś odliczać.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stuj_bez_nug: ale odbierzesz tylko 0.7 max tego co wyślesz do sieci. Nie wiadomo jak będzie w przyszłości. Trochę niepewny ten biznes z fotowoltaika. Sam też mam ale 3kWp a dom grzeje gazem kondensatem. Wychodzi podobnie jak pompa ciepła z tym że serwis tańszy i kocioł mniej skompletowany niż PC. Wiem że gaz zdrożeje w tym roku ale prąd też więc stawiam że koszty PC i kondensat pójdą tak samo do góry.
  • Odpowiedz
@testerwykop Mireczku... Jeśli się nie mylę to Lumel jest polską firmą z długą tradycją, produkującą falowniki wyższej mocy. Zaopatruje sporą część sektoru farm fotowoltaicznych. U nich nie kupisz falownika 3 albo 5 kW. Produkują dużo szajsu dla kopalń, więc wierzę że kontrola techniczna jest tam na o wiele wyższym poziomie niż u chińczyka.


@stuj_bez_nug: Niech Ci służy jak najlepiej ale ten produkt zobaczył Polskę dopiero jak dojechał tu gotowy w kartonie
  • Odpowiedz
  • 1
@qerda Niech go składają nawet małe chińskie rączki w obozie dla Ujgurów ( ͡º ͜ʖ͡º) Tak jak napisałem WIERZĘ że przykładają się do kontroli lepiej niż inne firmy. A ile z tej wiary pozostanie po 5 latach to dam znać za... 5 lat (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@hadrian3: Wszystko opiera o odbiór przechowanej nadwyżki z sieci energetycznej. Oddajesz latem, odbierasz zimą.
Coś co w perspektywie kilku/kilkunastu lat najprawdobodobniej przestanie istnieć. ()
  • Odpowiedz