Wpis z mikrobloga

Ostatnio dużo widzę komentarzy na mój temat, często pośrednio, bez wołania, że debil wyszedł z giełdy i wszedł w srebro, bo przecież traci.

Chciałem podsumować moja aktywność na tagu odkąd zacząłem się udzielać, może części z Was się to do czegoś przyda. Przypominam, że doświadczenie giełdowe zdobyłem podczas poprzedniej recesji.

- w marcu przy dosyć mocnym tąpnięciu mówiłem, żeby kupować walorów ile wlezie, bo jest promocja i szybko wróci w górę - oczywiście pojazd, że to krach i kto kupi straci jeszcze więcej, kilka miesięcy później ATH praktycznie na wszystkim (mówiłem w jakie ETFy ja inwestuję)

- 4 miesiące temu powiedziałem, że wychodzę z longow i wchodzę w fizyczne srebro, ponieważ uważam, że jest niedoważone i w perspektywie kilku lat będzie sporo drożeć (wzrasta popyt, podaż nie bardzo) - przypominam tym, którzy mi robią wrzuty, że pisałem o kilku latach więc nie musicie co 3 dni pytać jak tam srebro, bo dzisiejszy kurs mnie nie interesuje. Zapytajcie za 2 lata, a potem za 10.

- również wtedy pisałem, żeby włazić w uran, bo będzie tylko rósł, pisałem również dlaczego. Wiem, że część ludzi posłuchało i zarobiło i zarobi jeszcze więcej.

- w tym samym czasie i do dzisiaj ostrzegałem i ostrzegam, że krach jest nieunikniony, podawałem sygnały i wskaźniki i nadal uważam, że wydarzy się w tym roku. Mogę się mylić, ale jeśli się mylę to kwestia kilku miesięcy, nie lat. Sytuacja jest tragiczna, pracuję w kraju, który jest najbardziej znany z nieruchomości, największe firmy z branży bankrutują, mówię o firmach zatrudniających setki tysięcy ludzi, które zbudowały cały Dubai i istniały od dziesięcioleci. Tydzień temu właściciele drugiej największej firmy w kraju uciekli z kraju i zostawili m.in. mnie z ręką w nocniku i niesplaconymi miliardami. W Chinach wiadomo co się dzieje, ale tak naprawdę nie zdajecie sobie sprawy ile firm evergrande pociągnie za sobą, tysiące wykonawców, podwykonawców, dostawców itd.
Inflacja idzie na rekord, reverse repo nie może rosnąć w nieskończoność.

Giełda w Chinach zamknięta do środy, więc ta panika to tak naprawdę nic. Jeśli do środy Chiński rząd nie ogłosi bailout to może być ciekawie, jeśli zaczną lecieć kolejne firmy jak ta z HK, to piątek w US będzie bardzo ciekawy. Uważajcie z z zakupami i patrzcie uważnie na swój portfel.

#gielda
blinxdxb - Ostatnio dużo widzę komentarzy na mój temat, często pośrednio, bez wołania...

źródło: comment_16321673920GKOBAd4DS00964UycPE86.jpg

Pobierz
  • 78
@151346136: kolejny raz się zgadzam. Wszystkie pieniądze na giełdzie zarobiłem wchodząc w poprzednim kryzysie i to samo mówiłem jak walnęło w marcu, tylko to było nic w porównaniu do kryzysu. Tylko że ja już jestem po czterdziestce i nie chce mi się czekać kolejnych 10 lat, żeby podwoić czy potroić majątek, chce za 5 lat na nią iść.

Jasnowidzem nie jestem, ale w 2008 tutaj gdzie mieszka każdy wiedział, że zaraz
@xz2580: teraz czyli kiedy, czytałeś w ogóle mój wpis? W marcu nie było krachu, a ja piszę o perspektywie wzrostu w następnych 2-3 latach i naprawdę dużego w 5-10, chyba, że stanie się coś gorszego niż zakładam to może kilka lat szybciej.
@elon_w_zbozu: znam tylko jednego, ale za to grubasa i znam go ponad 20 lat. Ma już grubych kilka ton srebra i czeka aż najpierw padnie nasdaq a potem Nyse i będzie kupował, ale on jest naprawdę gruby i może sovie na to pozwolić, ja nie mam jak działać na takiej skali, zbyt długo znowu musiałbym czekać na sensowne zwroty.
@blinxdxb ok dzieki, wszysfkie znaki wskazuja ze krach jest nieunikniony. Kto moze juz sie zapakowal, dywersyfikacja podstawa bo ciężko przewidzieć. Tylko jak tapnie naprawde grubo to moze byc problem z dostepem do tego co zgromadziles, nie boisz sie tego?