Wpis z mikrobloga

Ostatnio dużo widzę komentarzy na mój temat, często pośrednio, bez wołania, że debil wyszedł z giełdy i wszedł w srebro, bo przecież traci.

Chciałem podsumować moja aktywność na tagu odkąd zacząłem się udzielać, może części z Was się to do czegoś przyda. Przypominam, że doświadczenie giełdowe zdobyłem podczas poprzedniej recesji.

- w marcu przy dosyć mocnym tąpnięciu mówiłem, żeby kupować walorów ile wlezie, bo jest promocja i szybko wróci w górę - oczywiście pojazd, że to krach i kto kupi straci jeszcze więcej, kilka miesięcy później ATH praktycznie na wszystkim (mówiłem w jakie ETFy ja inwestuję)

- 4 miesiące temu powiedziałem, że wychodzę z longow i wchodzę w fizyczne srebro, ponieważ uważam, że jest niedoważone i w perspektywie kilku lat będzie sporo drożeć (wzrasta popyt, podaż nie bardzo) - przypominam tym, którzy mi robią wrzuty, że pisałem o kilku latach więc nie musicie co 3 dni pytać jak tam srebro, bo dzisiejszy kurs mnie nie interesuje. Zapytajcie za 2 lata, a potem za 10.

- również wtedy pisałem, żeby włazić w uran, bo będzie tylko rósł, pisałem również dlaczego. Wiem, że część ludzi posłuchało i zarobiło i zarobi jeszcze więcej.

- w tym samym czasie i do dzisiaj ostrzegałem i ostrzegam, że krach jest nieunikniony, podawałem sygnały i wskaźniki i nadal uważam, że wydarzy się w tym roku. Mogę się mylić, ale jeśli się mylę to kwestia kilku miesięcy, nie lat. Sytuacja jest tragiczna, pracuję w kraju, który jest najbardziej znany z nieruchomości, największe firmy z branży bankrutują, mówię o firmach zatrudniających setki tysięcy ludzi, które zbudowały cały Dubai i istniały od dziesięcioleci. Tydzień temu właściciele drugiej największej firmy w kraju uciekli z kraju i zostawili m.in. mnie z ręką w nocniku i niesplaconymi miliardami. W Chinach wiadomo co się dzieje, ale tak naprawdę nie zdajecie sobie sprawy ile firm evergrande pociągnie za sobą, tysiące wykonawców, podwykonawców, dostawców itd.
Inflacja idzie na rekord, reverse repo nie może rosnąć w nieskończoność.

Giełda w Chinach zamknięta do środy, więc ta panika to tak naprawdę nic. Jeśli do środy Chiński rząd nie ogłosi bailout to może być ciekawie, jeśli zaczną lecieć kolejne firmy jak ta z HK, to piątek w US będzie bardzo ciekawy. Uważajcie z z zakupami i patrzcie uważnie na swój portfel.

#gielda
blinxdxb - Ostatnio dużo widzę komentarzy na mój temat, często pośrednio, bez wołania...

źródło: comment_16321673920GKOBAd4DS00964UycPE86.jpg

Pobierz
  • 81
@blinxdxb: No to się z Tobą strasznie nie zgodzę. Nie wiem co by musiał się stać by google czy microsoft przestały zarabiać kosmieczne kwoty. Może im trochę spadną zyski i przychody i cena akcji zleci o 20-30% ale w dłuższej perspektywie nic się nie stanie biorąc pod uwagę jak wygląda amarykańśki rynek funduszy emerytalnych. Tam emerytury prawie wszystkich ludzi są trzymane w akcjach. Taki coś co stało się w Japani na
@blinxdxb brzmi sensownie, leci "follow"

Tylko jeszcze parę pytań co do srebra
Jak wygląda sprawa z utlenianiem się srebra ? Czy jest to po prostu nalot do zmycia, czy rzeczywiście coś traci się na wadze sztabki ?
Czy masz może jakieś złote (hehe) zasady co do przechowywania fizycznego kruszcu ? Takie najbardziej podstawowe know how

Niestety nie mam tak giga kapitału jak ty, ale pewnie znajdzie się kasa na parę kg ;)
@blinxdxb: ja to jeszcze polecam, mniej dla rówonowagi, mniej katastroficzny obraz świata:

"Z punktu widzenia dalszych wydarzeń na rynku kluczowe będzie nie to, czy Evergrande w końcu upadnie, ale sposób, w jaki restrukturyzacja zostanie przeprowadzona. [...]Tutaj trzeba proces jak najbardziej rozciągnąć w czasie, żeby system mógł go bez wielkich turbulencji zaabsorbować. Historia pokazuje, że właśnie w ten sposób starają się postępować chińskie władze. A jeśli tak, to historia Evergande nie powinna
  • 0
@cheeky_90: jeśli nie masz pojęcia o giełdzie to ostatnie co bym radził to shorty. Stracisz wszystko co masz. Zależy jaki dysk cię interesuje i w jakim okresie czasu. ETF said najlepsze longterm i kto twierdzi inaczej jest idiota :)