Wpis z mikrobloga

Jak mnie smiesza te komentarze pod tekstami o poborze że "biorą starego chłopa do wojska i drą na niego ryja". Takie jest właśnie pojęcie wykopkow o przeszkoleniu wojskowym. Kilku znajomycj poszło wlasnie na dwa tygodnie. Sam byłem w tamtym roku. Normalnie telefon, kontakt z rodziną, internet. Codziennie albo wykłady na temat zaznajomienia ze współczesnym polem walki, bronią, sytuacją na granicach itp. Przypomnienie zakresu obowiazkow, troche cwiczen fizycznych i w polu. Można sobie pocwiczyc strzelanie na strzelnicy z kilku rodzajow bronii.
Ale wykopki, ktorzy co najwyżej wojsko widzieli na kąkuterze a strzelali kapucyna do fotek szarej myszki wiedzą lepiej i piszą teorie spiskowe. Darcie ryja, schylanie po mydło i fala taka że dupe roz...ierdala. Takie wlasnie jest wasze pojęcie. Sam byłem na zasadniczej w 2008/2009, nie było zadnej fali ani darcia ryja. Jedna z wiekszych jednostek. Nikt nikogo nie bił i nie obrazał. Cwiczenia w polu, wyklady, podnoszenie sprawnowci i tyle. Ale najlepiej czerpać wiedzę z past internetowych i opowiesci kolegi znajomego smieszka i starego pijanego jak to on przesrane nie.miał.
#boldupy #wojsko #wojskopolskie
  • 26
Jak mnie smiesza te komentarze pod tekstami o poborze że "biorą starego chłopa do wojska i drą na niego ryja


@adam-photolive: który jesteś rocznik? Ja 88. Za mnie było darcie ryja i kocenie XD nie, nie byłem we woju, dwa razy odroczenie a potem wojsko zawodowe. Znajomi, którzy byli, roczniki od 79 do 86 tylko mówią o darciu mordy, koceniu, przypadkach samobójstw. Obejrzyj sobie kawalerię powietrzną a potem zastanów co by
@adam-photolive: i stąd, że byłeś, w dodatku w większej jednostce, ekstrapolujesz że na pewno nigdzie indziej nie było i nie ma darcia mordy?
Poza tym, jak wbrew własnej woli zostałeś gdzieś zaciągnięty i wykonywałeś jakieś ćwiczenia i rozkazy obcych ludzi, to za bardzo nie ma się czym chwalić.