Wpis z mikrobloga

Szukam auta dla teścia i po wczorajszej wyprawie został nam jeden kandydat. Mazda 6 drugiej generacji, rok 2008, wyposażenie chyba pełne. Choć chyba brak xenonu i dużego ekranu.
2.0 benzyna z LPG z przelotem 270k km i wymienionym łańcuchem 10k km temu.

Na co tam zwrócić uwagę przy dokładniejszych oględzinach? Podłoga, progi chyba już tutaj nie rdzewiały?

#motoryzacja #samochody #mazda #mechanikasamochodowa
  • 29
  • Odpowiedz
Podłoga, progi chyba już tutaj nie rdzewiały?


@Alchemik88: No nie wiem, ostatnio siedziałem pod 6-tką z 2011 roku i cały spód pięknie skorodowany. Na pierwszy rzut oka nie wyglądało źle, bo większa część podłogi zabudowana plastikiem, ale pod tymi osłonami sama rdza.
Tam dosłownie korodowało wszystko oprócz gum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mazda 6 drugiej generacji, rok 2008


@Alchemik88: odpuść.

Tam dosłownie korodowało wszystko oprócz gum ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dzapanisko: no popatrz, ile razy pisałem o gnijącej Maździe to ludzie się zarzekali, że GH już nie gnije itp że to wyjątki. Dobrze przeczytać takie informacje.
  • Odpowiedz
@Alchemik88: @ksiak: Sam jeżdżę 6tką, 2010 rocznik, mam od 5 lat i nie ma rdzy na zewnątrz, pod spodem też, bo ostatnio kazałem sprawdzić mechanikom ¯\_(ツ)_/¯

Z tym, że mój egzemplarz nie widział w sumie zimy na oczy
  • Odpowiedz
  • 0
@kajak98 nic nie kopci

@dzapanisko
@ksiak
@erni13

Coś kupić trzeba, a szlag mnie trafia jak mało jest sensownych aut :/ 90% to diesle i wielkie oczy czego takiego nie chcemy. Tańsze, lepsze roczniki itd. tragedia.

Czego więc szukać do 25k w benzynie i najlepiej opcja założenia lub posiadania LPG?
  • Odpowiedz
Z tym, że mój egzemplarz nie widział w sumie zimy na oczy


@erni13: no i to jest kluczowe.

Coś kupić trzeba,


@Alchemik88: propozycja @dzapanisko: jest najlepsza. LIII nie gnije, jest w pełnym ocynku. Jedynie dużo pali ale 2.0T kocha LPG więc niejako problem z głowy. Trochę mniejszy samochód niż M6 ale na pewno nie będziesz musiał pić z blacharzami.

Poczytaj opinie na forum Laguny przed zakupem.
  • Odpowiedz
@Alchemik88: kup mu w automacie. Jest trwały i trochę mułowaty, zabiera trochę kucyków więc źle nie będzie.
Chociaż jak dla teścia to ja bym proponował Scenica, będzie mu się wygodniej wsiadało.
  • Odpowiedz
@Alchemik88: Powiem z doświadczenia posiadania 6 2009 przez 10 lat i 200kkm.
Samochód stał pod wiata całe swoje życie u nas w domu, raz na 3 lata zabezpieczony spod i ani grama rdzy na blachach. Jakiś nalot na wahaczu czy gdzieś tam się nie liczy. Przez te lata wymieniane oleje, filtry i lane paliwo. Zupełnie bezobsługowe auto. Jak tutaj wymieniony rozrząd i nie klepią szklanki to w ogóle spokoj. Sprawdź czy
  • Odpowiedz
Ile może kosztować dobra instalacja do 2.0T?


@Alchemik88: zapewne około 3k pln. Tam masz ponad 150KM zatem trzeba trochę lepsze i wydajniejsze podzespoły.

raz na 3 lata zabezpieczony spod


@Corum: i można zakończyć czytanie Twojego komentarza.

i nie klepią szklanki


@Corum: czyli pod LPG nie bardzo się nadaje.
  • Odpowiedz
@ksiak: To była czysta profilaktyka, nie było nalotów ani wykwitów. Niemniej jednak, auto trzymane pod wiata nie ma problemu z ruda, trzymane w słabo wentylowanym garażu prawie zawsze.
Pierwsza gen tez miała już w 2006-8 opinie rdzewiejącego auta. Mieliśmy od nowości 2004-2009. Na akcji serwisowej dealer poprawił odpływy przy tylnich nadkolach i nic się nie działo.

Czy się nadaje pod lpg to sprawa indywidualna, zależna od przebiegów i serwisu. I nas
  • Odpowiedz