Wpis z mikrobloga

@piaskun87: Mnie tylko rozwala fakt, że jak PiS coś przewalił jak np. wybory kopertowe, to wszystkie śledztwa umorzone na prokuraturze. A jak Braun powiedział że będzie wisiał to pewnie typek jeszcze z sali nie wyszedł a już miał wezwanie od prokuratury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie zgadzam, się z określeniem będziesz wisiał. Ale to też fajnie pokazuje że takie "kościelne" świry, że o Bóg na 1 miejscu,
@kodecss:

Mnie tylko rozwala fakt, że jak PiS coś przewalił jak np. wybory kopertowe, to wszystkie śledztwa umorzone na prokuraturze.


Ale to cię w jakikolwiek sposób dziwi? Zaskakuje może? Nie spodziewałeś się? Powiedz mi, nie słyszałeś jak jeszcze mniej więcej w 2015-2017 ludzie protestujący w sprawie "dublerów" w Trybunale Konstytucyjnym mówili publicznie, czym to się skończy?
@widmo82: chociażby przejęciem bezpośredniej, osobowej kontroli nad prokuraturą i prokuratorami np w postaci wprowadzenia zmian do ustawy o prokuraturze (i nie tylko) polegających na takich smaczkach, jak:
a/ możliwość bezpośredniego wydawania poleceń prokuratorom bez ograniczeń z samej góry (wcześniej taką możliwość miał tylko osobiście prokurator przełożony, a i to w ograniczonym zakresie)
b/ wyeliminowanie kadencji kierowników prokuratur wszystkich szczebli
c/ zastąpienie konkursów na wyższe stanowiska prokuratorskie bezpośrednią, osobistą nominacją od pana
@kodecss przecież tu chodzi o odpowiedzialność urzędniczą. Kara śmierci jak w Chinach i konfiskata majątku. A u nas, #!$%@? wszystko w jednym ministerstwie, to idzie do następnego i na koniec ląduje jako prezes w specjalnie utworzonej spółce. XD I jeszcze nagrody po drodze dostanie. XD
Nie zgadzam, się z określeniem będziesz wisiał. Ale to też fajnie pokazuje że takie "kościelne" świry, że o Bóg na 1 miejscu, a jakby przyszło co do czego to by cię pierwszego #!$%@?, a 10 przykazań to oni traktują jak wierszyk do wyrecytowania.


@kodecss: z tym wiszeniem to wygląda na wartości nie tyle same w sobie jako religijne a zwykle konserwatywne, zgodne z wieloletnimi tradycjami. ( ͡° ͜ʖ ͡
@kodecss: To się fachowo nazywa "zawłaszczenie instytucji państwa przez partię rządzącą i godzenie w demokracje". Ale cicho bo tak mówili kodziarze i inne tuski i patrz jak źle o nich mówia.

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
@piaskun87: admin tego konta coraz bardziej zaczyna sobie pozwalać, z heheszkowych memowych rzeczy na moralizowanie. Medium Uszatego będzie moralizować xd Rumunia i Jugosławia pokazały co z takimi powinno się robić przy zmianie ustroju
Ale to też fajnie pokazuje że takie "kościelne" świry, że o Bóg na 1 miejscu, a jakby przyszło co do czego to by cię pierwszego #!$%@?


@kodecss: zgadzam się, że często tak jest, ale w tym przypadku akurat nietrafione porównanie.

Braun przecież nie groził mu, że powiesiłby go osobiście gdzieś w lesie. Tylko opowiadał jaką karę dostałby gdyby go osądzić wg zbrodni wojennych, a na takie zbrodnie wg. Brauna kwalifikują się