Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki to poważny wpis.
W wyniku spadku otrzymałem nieruchomości po rodzicach, ziemie, domy itd., na dzień dzisiejszy jakbym wszystko sprzedał to jakieś wychodzi jakieś 1-1.5mln złotych.
Nie mam jak utrzymywać tych domów bo się tam nie wprowadzę. Wynajmu nie planuję, więc najprościej wszystko sprzedać.
Tylko co zrobić z kasą w postaci 1-1.5 miliona złotych żeby to pomnożyć i nie stracić?
Nie będę pytał o rady inwestycyjne na mirko, ale co z taką kasą się robi jak chce się ją pomnożyć, lub liczyć na minimum 5-10% zwrotu rocznie przy niewielkim ryzyku?
Myślałem czy nie iść do jakiegoś doradcy inwestycyjnego ale przecież cudze pieniądze najłatwiej się wydaje więc jaką mam gwarancje że doradca inwestycyjny mi dobrze doradzi?
Osobiście myślałem aby poświęcić 500 tys. zl na mieszkanie aby kupic na wynajem. Tylko ja się w ogóle na tym nie znam, nie dałbym rady zarządzać nieruchomością, robić remonty itd., a do tego dochodzi ryzyko z najemcami którzy by nie płacili pieniędzy albo by wszystko dewastowali i weź się z nimi sądź. Nawet jakbym kupil nieruchomosc to nie mam pojecia o remontach wiec nie umialbym robic niczego po kosztach a z ekipa remontowa itd. to wszystko drogie jest.
Reszta pieniezy nie moze lezec na kontach bo chce aby na siebie pracowala, tylko jak?
NA PEWNO odpada agresywny investing w postaci krypto/spekulacyjnych akcji.
Z akcji to myslalem aby moze poswiecic ze 100-200 tys. na kupno ETF ale nie wiem w ktorym momencie kupowac zeby bylo dobrze.
Myslalem tez moze zeby tak z 150 tys. wlozyc w srebro i 300 tys. w zloto tylko tez nie wiem kiedy kupic zeby bylo dobrze.
Jak wy byscie zareagowali majac taka kase?
Prosze o powazne wpisy i darowanie sobie tekstow o bitcoinach czy przecpanie tych pieniedzy albo kupnie lambo.

#inwestycje #inwestowanie #zloto #akcje #etf #gielda #inwestycja #spadek #wynajem #biznes #ekonomia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6142345c942c94000b1dcb6d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mireczki to poważny wpis.
W wyniku...

źródło: comment_1631819658Y8VlqbK2BKr5z9vkB5U9Ic.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania inwestowania się trzeba uczyć jak się jest młodym i biednym tak jak czytania i pisania. Nie wiedząc czemu ludzie to olewają i budzą się z >200k na koncie i panikują xD to tak jak byś pisał że we wtorek idziesz do pierwszej pracy ale nie umiesz pisać i jak to ogarnąć xD
  • Odpowiedz
@olcayn: brawo za tą odpowiedz. metale szlachetne to #!$%@? nie inwestycja. portfel dywidendowy bedzie sie sam obslugiwal, a na konto (jak dobrze rozegra) co miesiac moze mu wpadac kilka kPLN.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jedyna możliwa inwestycja dla Ciebie to kupno mieszkania na wynajem. W nic innego się nie pakuj jak się nie znasz na temacie bo przewalisz kasę. Kupić mieszkanie i wynająć każdy głupi potrafi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz