Wpis z mikrobloga

@Mikka: nazywa je małpami i yeti i pisze żeby się ogarnęły to klasyczna presja społeczna i seksizm a nie upodobania. Upodobanie to jest jakby napisał że preferuje kobiety z ogolonymi nogami, ma do tego prawo.
  • Odpowiedz
Golenie ciała nie jest tożsame z dbaniem o siebie

Oczywiście, że jest.

golenie jest wręcz niezdrowe, bo podrażnia skórę, a włosy pełnią funkcje ochronne. Niesamowite jak nikłą wiedzę ma w tym temacie tyle mężczyzn. Kto Wam tak łeb sprał?

@CocoJamboolin: Mycie się codziennie też ma niepożądane skutki w zakresie pozbywania się cenej flory bakteryjnej. Pot i łój to naturalne bariery ochronne. Czyżby więc mydło było kolejnym narzędziem opresji na kobietach
  • Odpowiedz
@MalaHelenka:

No oczywiście, że pociągają mnie męscy faceci!!! Tylko skąd wniosek, że dla mnie męskość to to samo co dla Ciebie?


No to jedziesz, zdefiniuj tą męskość według siebie. Zobaczymy na ile nie jest "patriarchalna" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Oczywiście, że jest.


@Intellectually_superior: W jaki sposób? Dlaczego u mężczyzn już nie jest? Dlaczego u kobiet już golenie rak nie jest takim wymogiem? Czy sam regularnie golisz pachy, okolice intymne i nogi czy jednak o siebie nie dbasz i jesteś hipokrytą?

Pot i łój to naturalne bariery ochronne. Czyżby więc mydło było kolejnym narzędziem opresji na kobietach i żulach?


Główną funkcją potu jest termoregulacja, a jeśli pot zalega na skórze,
  • Odpowiedz
@Gwendeith: No dobra, ale ja jako różowa z pełną świadomością tego wszystkiego o co się różowe spinają, stwierdzam, że mnie też w #!$%@? brzydzi jak laska ma kłaki pod pachami, jest owłosiona. Ja nawet depilacje laserową robiłam, bo nie znoszę widoku takich kłaków, brzydzą mnie, są mi nieestetyczne. I nie mam prawa tak uważać, mieć swoje zdanie, że laska z futerkiem mnie zniesmacza? U facetów też wolę jak sa ogoleni,
  • Odpowiedz
@MuszkaOwocowka: Każdy ma swoje preferencje, upodobania oraz także obrzydzenia. Wszystko jest okej dopóki nie naciskasz z ich powodu na innych.

Masz ogolić nogi, bo mi się to nie podoba. Masz schudnąć, bo mi się rzygać chce jak cię widzę - przeciw temu staję.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Nic nikomu nie rozkazuję, ale odnoszę silne wrażenie, że aktualnie nie możnma wtrazić własnego zdania, jeśli jest ono sprzeczne z postępująca narracją. Np powiem, że nie podoba mi się bodypositive trend, bo promuje otyłość, albo ze grubi ludzie są według mnie nieatrakcyjni i skocza mi wszyscy do gardła, ze mam zostawic dla siebie to co uważam.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Ja to jestem jakiś dziwny bo nie narzucam mojej kobiecie jak ma wyglądać. Jak chce to się depiluje, jak jej się nie chce to się nie depiluje. Bez względu na to czy jest zima i zarosła czy jest lato i jest wydepilowana to i tak mnie tak samo pociąga. Jej sprawa, jak chce to może cały rok chodzić zarośnięta ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Każdy ma swoje preferencje


@Gwendeith: No chyba że jesteś facetem i wyrażasz je na wykopie, to łapiesz ból dupy jak stąd do księżyca, w między czasie oglądając roznegliżowane wyidealizowane dziewczynki z anime, jednocześnie usuwając komentarze osób, które ci to wytkną.
  • Odpowiedz
nie zmienia to faktu że wygląda obrzydliwie.


@DunningKruger: To nie jest fakt, tylko subiektywna opinia. Jestem cishetero facetem i uważam, że naturalne owłosienie jest zajebiste, a moja partnerka specjalnie dla mnie nigdzie się nie depiluje. I #!$%@? komukolwiek do tego, tak jak mi #!$%@? do kobiet które się golą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wystarczy że nie wygląda jak włochaty chłop.


Jeśli kobieta ze zdjęcia wygląda dla
  • Odpowiedz
tak jak mogę ocenić menela po wyglądzie że jest obrzydliwy tak samo mogę po wyglądzie ocenić laske ze wygląda obzydliwe z nie ogolonymi nogami. Tak działa #!$%@?, ludzki, gust i każdy ma prawo do własnego gustu i oceniania, co mu, się aktualnie podoba a co się nie podoba.


@steemm: Tylko czemu nie rozumiesz, że #!$%@? nas obchodzi Twój gust? Zachowaj go dla siebie i wszyscy będą zadowoleni. Ja np. wolę
  • Odpowiedz
W jaki sposób? Dlaczego u mężczyzn już nie jest? Dlaczego u kobiet już golenie rak nie jest takim wymogiem?

Bo różne są oczekiwania wobec kobiet i mężczyzn? I u facetów nieogolone nogi zazwyczaj nie wywołują obrzydzenia, ale np. niezadbana 2 tygodniowa broda już wspódziłaby w tobie podejrzenia czy nie masz do czynienia z menelem. Podobnie krzywo się patrzy na facetów z długimy włosami.

Czy sam regularnie golisz pachy, okolice intymne i nogi czy jednak o siebie nie dbasz i jesteś hipokrytą?

Nóg nie golę, pachy i penesa czasami, ale regularnie dbam o inne rzeczy, np. zarost. Gole też często łeb do gołej skóry żeby nie zniesmaczać ludzi swoją postępującą łysiną. Że nie golę akurat nóg to hipokryzja? Sikam też na stojącą, inaczej jak kobiety, to wg twojego małego rozumku również hipokryzja?

Główną
  • Odpowiedz