Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś legendarne adminy 15k? Mam pewną zagwostkę.

Wymienili mi w UPC stary modem na connect boxa. Do connect boxa mam podłączone kablami dwa urządzenia: komputer i router TP-linka.

Dlaczego nie jestem w stanie wejść z komputera na stronę konfiguracyjną TP-linka?
Na stronie konfiguracyjnej Connect boxa, tp-link jest widoczny i ma IP 192.168.0.52. Po wpisaniu tego w przeglądarkę nic sie nie otwiera. IPscan pokazuje ten sam adres.

Jestem w stanie wejść na stronę TP-linka z komórki po wifi. Oczywiście wszelkie dostępy do konfiguracji po kablu mam włączone, bez wyjątku. Na starym modemie wszystko działało nornalnie.
#kiciochpyta #siecikomputerowe #sieci #administracja #upc #informatyka #helpdesk
  • 29
Na stronie konfiguracyjnej Connect boxa, tp-link jest widoczny i ma IP 192.168.0.52.


@Plp_: Na screenie powyżej Twój ruter w sieci WAN ma IP 192.168.0.10
Próbowałeś z tym IP się łączyć z komputera?
@Plp_: Masz poradnik na stronie tplinka, tylko rozwin bo pierwszy to jest AP mode, drugi recznie czyli wylaczasz dhcp i ustawiasz recznei jakis adres z twojej sieci ale z poza puli dhcp connect boxa (jak connect box rozdaje 192.168.1.100-200 to ustaw 99 czy 201 lub inny dowolny adres, byle nie jeden bo to adres routera czy inny adres ktory ustawiles recznie na sztywno). Szczerze mowiac ten adres jest potrzebny zebys wchodzil
@Plp_: I #!$%@? wnioski wyciagnales, te routery maja identycznie ustawienia tylko menu jest troche inne czy to tplink, netgear, dlink co tam chcesz. Jak chciales kupic cos nowego twoja sprawa ale schemat jest ten sam, oczywiscie nie napisales jak to ustawiles teraz.